Oba celky sedobře znají z loňských čtvrtfinálových bojů v playoff, ve kterých se museli Severočeši soupeři vždy sklonit. I v letošní sezoně se kladenským borcům daří, po devíti odehraných kolech jsou se sedmi výhrami spolu s Ostravou a Opavou na čele extraligové tabulky. Trenér Ústí Michal Nekola ví, že jeho svěřenci budou muset pro úspěch před domácím publikem předvést něco víc. „Pořád to je tak, že by Kladno mělo být kvalitativně o kousek výš. To potvrzuje jejich současné postavení v tabulce a potvrzovaly to i ty roky předtím. Uvidíme, jestli se nám letos povede porazit někoho z těch silnějších. Zatím válčíme s týmy ze spodních pater tabulky. S těmi lepšími jsme toho moc nepředvedli. Doufám, že se to teď zlepší,“ říká před zápasem kouč devátého Ústí.“

Hráči Ústí nebudou v souboji s Kladnem hrát pouze o body, ale i o své odměny, ze kterých si po špatném úvodu sezony ukrojilo vedení klubu 10% díl. Výhra v tomto zápase by škrty vrátila a navíc na účty hráčů přidala i dvojnásobnou prémii za vítězství.

Kladenský kouč Jindřich Licek se toho nebojí. "I my máme motivaci, hrajeme o čelo tabulky a byla by škoda to pokazit. Pokud podáme v Ústí výkony, jaké podáváme v poslední době, měli bychom vyhrát, i když je to jen sport a stát se může cokoliv," usmívá se.

Starost má o jediné, aby jeho ovečky třeba nerozehrály utkání výborně, ale pak soupeře podcenili. Viz. duely s Příbramí a ve Zlíně. "Je to varování, máme k tomu sklony. Když se tohle přihodí, špatně se to kočíruje. lepší je špatně začít, to se do hry ještě můžete dostat. V polovině zápasu to ovšem jde složitě," uvědomuje si.

Přes drobné problémy poveze Licek na sever Čech kompletní kádr a časný úvod utkání mu nevadí. "My trénujeme odpoledne, takže hodinu sem nebo tam neřeším," uzavřel kouč Kladna.

Filip KADEŘÁBEK, Rudolf MUZIKA