„Nebudeme si nic nalhávat, pro nás je stěžejší postavou Braňo Skladaný. Mladý Honza Barák by ho těžko nahradil, ale naštěstí jsme s Braněm mluvili tak dlouho, až jsme se ještě aspoň na rok domluvili,“ komentuje Jindřich Licek případný odchod ikony kladenského volejbalu. Dovává, že mezi vedením i Skladaným panují po letech spíše kamarádské vztahy. „Nic mu nepřikazujeme. Já sám vím, že by jednou odejít měl, jde přece i o peníze. Ale ještě aspoň sezonu bychom od něj potřebovali, aby Honzu Baráka něco naučil,“ dodává Licek.

Jeho stříbrný extraligový tým mohli opustit i smečař Karel Linz a blokař Vladimír Sobotka. Oba měli nabídku ze zahraničí. „Láďa ještě bude studovat, proto nebyl tak velký problém ho přesvědčit, aby zůstal. A Carlos? vysvětlili jsme mu, že ještě pro zahraničí nedozrál, což bylo vidět ve finále extraligy. A když mladí kluci odejdou moc brzy, mohou se tím zazdít,“ míní kouč i majitel volleyball.cz Kladno.

Licek samozřejmě sleduje velké změny v extralize. Že vítěz I. ligy EGE České Budějovice do nejvyšší soutěže nechce, to se tušilo všeobecně (nahradí ho Havířov), konec volejbalu v Opavě je přece jen větším překvápkem. „I tady se daly problémy vysledovat. Vždyť tam hráli tři hráči z Kladna, takže jsem něco tušil. Ale pořád jsme si myslel, že to tam nějak zachrání. Nicméně město dalo zelenou basketbalu,“ lituje Licek, byť se mu nikdy nezamlouval styl vedení opavského klubu.

Tedy shánění kvalitních hráčů nákupem. Sám si kvalitu raději sám vychová. „Je to tak, jenže tohle si každý dělá po svém. A co se týče třeba haly či atmosféry v ní, byla Opava skvělá a jejího konce lituji,“ dodává Jindřich Licek.

Zajímat by ovšem mohli právě zmínění exkladenští borci. Zejména univerzál Jakub Rybníček, dále blokař Tomáš Kotrch, Petr Kovář. Hlavně první býval ozdobou týmu. „Je to tak a držíme přátelské vztahy dál. A my máme sice plnou soupisku, jenže ta se dá ještě několik měsíců změnit. Takže možné je všechno, jeho návrat vyloučit nemohu,“ uzavřel Jindřich Licek, jehož mužstvo se bude hlavně v kladenských podmínkách připravovat na nový ročník až do konce června a poté od začátku srpna.