Domácí po čtvrteční neskutečné hrubce, kdy neuvedli do zápisu Alfonsa, podlehli Ostravě kontumačně 0:3. Zřejmě proto do play-off nepostoupili, protože v opačném případě by jim stačilo porazit Kladeňáky 3:2.

Takhle bylo po třetím setu jasno, protože Ústí sice opanovalo první dějství, ale poté hosté vylepšili zedjména přihrávku a se dvěma náhradníky v základu – Šrámkem a Divišem, otočilo na 2:1 ve svůj prospěch.

Domácí tak přišli o veškeré naděje, prostřídali kádr, což však udělal i kladenský kouč Licek a poslal na palubovku Sobotku s Böhmem. „Jenže zatímco Šrámek s Divišem odehráli slušné utkání, jejich tentokrát náhradníci nastoupili moc vlažně. I kvůli tomu jsme čtvrtou sadu prohráli, přestože to tak být nemuselo. V závěru jsme ale udělali čtyři nevynucené chyby,“ komentoval Licek koncovku čtvrtého dějství, po nemž domácí poslali duel do tie-breaku.

V něm se bojovalo, jako kdyby šlo o titul, domácí měli dokonce setbol, ale poté přišel na servis Skladaný a dvěma esy ho ukončil. „Bylo to stylové, protože byl podle mě nejlepším hráčem na place,“ usmál se Licek.

Méně se usmívá nad tím, že vedení českého volejbalu nesrovnalo poslední kolo do jednoho dne se shodným začátkem zápasů. Liberec tak až v neděli hrál v Praze a de facto se mohl rozhodnout, jestli nastoupí proti Benátkám či Havířovu. Nakonec vyhrál a Kladno se utká s Benátkami. Série začne hned v pátek 12. (od 18 hodin) a sobotu 13. března (19) v Kladně.

Ústí n. L. – Kladno 2:3 (19,–19,–22,20,–17). Rozhodčí: Meduna, Němeček. Čas: 124 minut.

Kladno: Skladaný, Svoboda, Diviš, Linz, Šrámek, Fokt – Minařík. Střídali Böhm, Sobotka.