Ještě nedávno si kouč Jindřich Licek musel vystačit se dvěma smečaři. Poté, co se ale uzdravil Petr Minařík, má k dispozici i Jindřicha Hovorku, jenž za něj zaskakoval na liberu. Časem bude moci na smeči použít i Radka Svobodu, který dosud hrál z nouze na univerzálu.

Právě toto místo je od konce začátku sezony achillovou patou Kladna. Vedení klubu se sice během léta podařilo přivést Slováka Juliuse Šaba, ten se však ještě před podpisem smlouvy docela vážně zranil, tudíž Kladno od kontraktu ustoupilo. Univerzála - stroj na body, z povolání našlo až teď.

Do momentálně desátého celku tabulky přišel z Brna na přestup Luboš Smrčina. „Nějaký čas bude trvat než se s družstvem sehraje, proto nepředpokládám, že v nejbližších zápasech nastoupí,“ uvedl Licek a přiznal, že v probíhající sezoně je to poslední posila Kladna.

Luboši Smrčinovi je třiadvacet let a v extralize už bude nastupovat za čtvrtý třetí klub. Rodák z Chomutova šel z Liberce do Ústí nad Labem a pak do Brna. Měří 205 cm a váží rovný metrák.