První sada zápasu domácím hráčům nevyšla dle představ a hosté, byť nastoupili bez nemocného nahrávače Baráka a znovu ulehnuvšího libera Minaříka,se po výsledku 19:25 dostali do vedení. Rozhodující pro vývoj celého duelu byl ale až druhý set. Ten pro sebe nakonec hráč SKV získali až v koncovce (27:25) a vyrovnali tak stav zápasu. V případě výhry by měli hosté jistý alespoň za případnou prohru 2:3.

"Je to škoda, protože jsme tam dotáhli tříbodové manko, ale nedokázali koncovku vyhrát. Trochu nás zlomilo, to se bohuželu tohoto týmuopakuje. Zbytek utkání jsme odehráli se svěšenými hlavami," mrzelo kouče Kladna Jindřicha Licka.

Zbytek utkání skutečně patřil dobře hrajícím domácím volejbalistům. Ti se zlepšili na příjmu iservisu a dovedli třetí sadu k vítězství 25:20. Poté už dohrávali v exhibičním tempu, když v posledním setu povolili soupeři uhrát jenpatnáct bodů.

Díky výhře 3:1 se partička kolem kouče Malána minimálně do neděle posunula už na šestou příčku v tabulce nejvyšší tuzemské soutěže. Kladno naopak zůstává desáté a dál se musí obávat sestupu.

Jindřich Licek vyzkoušel poprvé posilu z Brna, univerzála Smrčinu. Nasadil ho na začátku třetího dějstvía zatím zůstal k novém hráči trochu kritický. "Nebyl tam nějaký bodový přísun, ještě to celkově nebylo ono," komentoval Smrčinův výkon.

SKV Ústí nad Labem – Volleyball Kladno 3:1. Sety: 19:25, 27:25, 25:20, 25:15. Rozhodčí: Večeřa, Záhorcová. Čas: 110 minut.

Kladno: Břicháček, Svoboda, Diviš, Böhm, Fokt, Šrámek - libero Hovorka. Střídal Smrčina.

Uniqa extraliga volejbalistů – 21. kolo:

Ostrava – Benátky nad Jizerou 3:1 (-16, 23, 24, 26), Ústí nad Labem – Kladno 3:1 (-19, 25, 20, 15), Zlín – České Budějovice 2:3 (23, –23, 19, –15, –13), ČZU Praha – Odolena Voda 3:1 (16, –18, 23, 20), Havířov – Liberec 0:3 (-17, –17, –14).