Moravanům kvůli mrzké ekonomické situaci totiž nedávno dalo vale několik opor, včetně slovenského trenéra Husára.

S nimi první utkání v Kladně vyhráli 3:0. Před posledním letošním kolem extraligy tudíž měli být na brněnské palubovce mírnými favority hosté.

Domácímu mládí však opět nesebrali ani set a místo toho, aby jim v tabulce odskočili na sedm bodů a mohli mít relativní klid, mají na Brňany k dobru jediný!
„Přehráli nás nadšením a chutí,“ konstatoval trenér Jindřich Licek s tím, že chladný, profesorský výkon jeho svěřenců nemohl uspět. „Bez chuti a zájmu se nedá vyhrát. Navíc jsme udělali dvakrát tolik chyb, co soupeř.“

Úvodní sada se lámala za stavu 18:18, kdy poslední celek tabulky nahrál sérii čtyř bodů. Ve druhé se Kladnu podařilo vrátit do hry. Prohrávalo už 12:19, set však ztratilo jen nejtěsnějším poměrem.

Nejlépe rozehranou měli hosté třetí sadu. Ani vedení 19:14 ale k zdramatizování zápasu nakonec nevedlo. „To je těžké, když ani takový vývoj nezvládneme. Náskok jsme ztratili při normálním plachtícím podání, které jsme nedokázali přihrát,“ posteskl si kormidelník poražených.

Kladenskou sebedůvěru nenakopl ani fantastický obrat v domácím utkání s Havířovem. Na to, jaký výkon Kladno odvede, by si před jeho podzimními zápasy kouč Licek netipl. „Ani já neodhadnu, kdy zahrajeme, a kdy ne,“ přiznal.

Prvním utkáním v roce 2011 bude pro Kladno 6. ledna dohrávka v Ostravě. Pak doma přivítá pražskou ČZU.