„Všichni doufáme, že se nám to povede," řekl kladenský asistent Petr Klár. Otázka je, co na to soupeř, který má velice vyrovnaný kádr. Podstatná bude jeho motivace, poněvadž naději na posun na třetí příčku před Karlovarsko má jen nepatrnou.

Ve čtvrtek odehrálo Brno atraktivní duel s africkým mistrem. „Zápasy s katarským Al Ahly a Kladnem bereme jako generálku na vyřazovací část. Všechno směřujeme k našemu cíli uspět," řekl pro klubový web smečař Jan Muroň.

Klár uznal, že případná menší soupeřova motivace Brna může být jedinou a k tomu ještě hypotetickou výhodou kladenského týmu.
„Dali jsme do toho už hodně a pokud trošku existuje volejbalový bůh,tak by nám to mělo vyjít," řekl Klár a dodal, že tento týden naordinovali hráčům volnější tréninky.

Trenéři neví, zda do utkání zasáhne mladý smečař Štěpán Trojan, který si poranil koleno. Injekce potlačující bolest by ho mohla na palubovku pustit. Na druhou stranu Moravané se posílili výborným ruským univerzálem.

Když Kladenští splní cíl, budou hrát čtvrtfinále ve středu a čtvrtek na palubovce soupeře, doma by se pak ukázali v sobotu a v neděli.

Volejbalisté se rozhodl podpořit věrné fanoušky akcí 800 + 8. Cílem je, aby se jich v hledišti sešlo poprvé v sezoně více jak osm stovek a bouřlivým prostředím pomohli hráčům na osmou, či lepší příčku.

Na utkání platí jednotné snížené vstupné třicet korun, a kdo přijde se vstupenkou z play off utkání kladenských florbalistů (hala Bios, 17.00), má vstup zdarma, stejně jako ti, kdo dorazí v kompletně modrobílém oblečení. Připravené budou i různé soutěže.

„Vzhledem k tomu, jak se družstvo složitě tvořilo, bych se nebál přirovnat boj o play-off k dobám, kdy hrálo Kladno o titul," nastínil asistent trenéra Petr Klár, jak si šance hrát o vyřazovací boje v klubu cení.