Do domácích zápasů čtvrtfinále play-off první ligy proti Chocni šli za stavu 0:2 na zápasy. Po pátečním večeru, kdy vyhráli 3:0, mohli vážně pomýšlet na rozhodující pátý zápas na hřišti soupeře. Dobře rozehranou partii však nakonec nezvládli a tím pro ně sezona skončila.

Choceň čtvrtý zápas vyhrála 3:1 a stejným poměrem po zásluze i sérii. „Nemohu se stále vyrovnat s tím, že jsme si páté utkání nevynutili," přiznal trenér Kladna Milan Fortuník, který však sportovně uznal, že Choceň má dobré družstvo a není náhoda, že v dlouhodobé části skončila třetí.

„Asi by nebyl volejbalový bůh spravedlivý, kdyby do semifinále poslal nás. Přesto mi přijde líto, že pátý zápas nebude," řekl kladenský kormidelník.

Jak bylo zmíněno, třetí utkání série vyhrálo Kladno 3:0, když klíčovým byl druhý set, v němž hosté za stavu 19:19 obdrželi dvě červené karty a s nimi dva trestné body. Zkušení domácí pak zápas dotáhli bez komplikací do vítězného konce.

V první sadě čtvrtého duelu přišli Kladenští před koncovkou první sady o čtyřbodový náskok, a protože druhou vyhráli, měli vše ve svých rukách. Zbytek utkání ale totálně nezvládli a utrpěli v něm dva debakly.

„Nepřipouštěl jsem si, že bychom mohli po pátku prohrát. Jenže přišel pro mě nepochopitelný blackout," posteskl si Fortuník, jenž se na druhou stranu obával, zda se po výsledcích v Chocni (1:3, 0:3) dokáží vůbec sebrat.

Na mladý tým soupeře měl slova chvály, co by však nováčkovi druhé nejvyšší soutěže vyčetl, je kolísavá výkonnost.

„Když byl pod tlakem, tak selhával. To je ale dané mládím. Jinak hrál výborný volejbal," mínil kladenský kouč a uznávaný volejbalový odborník.

Samostatnou kapitolou byli skvělí fanoušci Chocně, kteří domácím příznivcům volejbalu připomněli atmosféru slavných bojů v play-off extraligy.