O ty zaostávají za Příbramí a Zlínem, s nimiž mají lepší bilanci vzájemných zápasů. V opačném případě budou mít postup do další fáze extraligy ve vlastních rukách. Stvrdit ho budou moci příští sobotu doma proti Brnu.

Nejvyšší soutěž měla dvoutýdenní přestávku. Asistent Kladna Petr Klár byl v novém roce nadšený z přístupu hráčů k tréninku, po pauze ale má rozporuplné pocity.

„Myslím, že nám uškodila. Nebyl tam zápas, nebylo tam vítězství, není tam ta odměna. Bylo těžké hráče na tréninku motivovat," řekl a přiznal, že na středečním tréninku se hodně rozčílil. „Nevedlo to k tomu, k čemu se se hráče snažíme s hlavním koučem nasměrovat, prostě jsme vypadli z rytmu," konstatoval.

Podle asistentových pátečních slov mají hráči ještě dva tréninky k tomu, aby si v hlavách srovnali, o co celému týmu jde. Že mohou přijít o vrchol sezony. Pokud do toho nedají srdíčko, budou je čekat nicneříkající zápasy skupiny o záchranu, již by odehráli jen z povinnosti.

Navíc jsou tady za postup prémie. „Věřím, že kapitán Borek Fokt to společně s dalšími motory a tahouny Křesťanem a Václavíkem strhnou," je přesvědčený Klár a dodal, že tak hladký průběh jako na Kladně (3:0), kde domácí jednotlivé sety poměrně brzy rozhodli, odveta mít nebude.

Severočeši jsou mladý celek, jenž hodně chybuje. „Na druhou stranu mají tři střelce, kteří, když se jim to sejde, jsou nebezpeční. My musíme být trpěliví," řekl Klár a upozornil, že u Labe například vydřely nejtěsnější výhru Zlín a Ostrava.

Kladenští už mají jednu poměrně čerstvou venkovní zkušenost se soupeřem ze dna tabulky. Pražská ČZU má stejně jako Ústí sedm bodů, přičemž na její palubovce prohrávali 0:2, aby nakonec vydřeli výhru v tie-breaku.