První zápas vyhráli Kladeňáci 3:2. Jeden z jejich koučů Petr Klár míní, že jeho tým není favoritem, byť pro postup mezi posledních šestnáct celků druhého nejvýznamnějšího klubového turnaje v Evropě udělají maximum.

"Soupeř má téměř čtyřnásobek našeho rozpočtu a tomu odpovídá kvalita jeho kádru. Myslím však, že herně na to máme, což jsme si potvrdili v sobotu proti Liberci," řekl s tím, že proti nim nebude stát jen soupeř, ale také až dvě tisícovky bouřlivých diváků.

Lepší z dvojice narazí v další fázi na vítěze dvojzápasu  OK Novi Pazar (Srbsko) - AC Volley Ljubljana (Slovinsko). První utkání skončilo 2:3.

Zápas v Rumunsku bude také o nabírání zkušeností, jež byl Kladno chtělo prodat v lednu v Českém poháru. Pokud obhájce primátu vyřadí ve čtvrtfinále ve dvou utkáních Ústí nad Labem, postoupí do Final four. Hrát se bude ve Svitavách a vicemistr v semifinále určitě narazí na Liberec.

Kladenští si jedou poslední zápas roku 2017 užít a případný postup by byl třešničkou na dortu, poněvadž podle Klára podávají v novém ročníku extraligy lepší výkony, než po velkých změnách v kádru očekával. Zabudovat do základní šestky čtyři  nové hráče a navrch libera, není snadná záležitost.

"Osobně jsem nepočítal, že budeme mít na kontě pouze dvě porážky. Hrajeme nad očekávání a ještě máme prosto zlepšování," uvedl.