Vedli 2:0, vojáci však dokázali vyhrát tři sady v řadě a po druhém pětisetovém mači vedou 2:1 na zápasy. Dnes se hraje pod Ještědem čtvrté utkání.

Podle smečaře Tomáše Hýského byl jeho tým v laufu i ve třetím setu, kdy vedl 14:12, pak ale došlo ke zranění polského smečaře domácích Stolce, který dopadl na nohu van Haarlema a udělal si výron. Přestávka vyvedla Kladno z rytmu, a navíc šel za Poláka na hřiště Kriško.

„Najednou se karta otočila," posteskl si Hýský s tím, že v této sadě vinou nedůslednosti nedokázali dohrát bodové míče. „Mohli jsme odskočit o víc bodů," posteskl si.

Zisk setu domácí nakopl, přičemž se jim skvěle rozehrál univerzál Kramár, kterému se na Kladno daří. V tie breaku ale dokázalo smazat čtyřbodové manko na 10:8. Škoda, že v této fázi rozhodčí pískl Hietanenovi přešlap. Mohlo to být eso.

„Bojovali jsme, nechtěli jsme jim to dát zadarmo a doufám, že to na nás nezanechá následky. Máme dost zkušené hráče, aby to hodili za hlavu," řekl Hýský s tím, že si dokázali, že i s úzkým kádrem mohou s mistrem hrát na jeho palubovce.