Do haly úřadujících vicemistrů přijedou zajímaví soupeři. Mezinárodní punc dá klání francouzský druholigový celek Volley Nancy, který nově připravuje český kouč Martin Demar.

Velkými změnami prošel kádr českého mistra Karlovarska. Novými hráči jsou americký univerzál Jalen Pernose, australský reprezentační blokař Trent O´Dea či blokař Innsbrucku Martin Beer. Scházet ale bude exkladenský nahrávač Daan van Haarlem, jenž je s reprezentací.

Také další účastník turnaje Příbram posílil zajímavými hráči. Novým šéfem na hřišti je ukrajinský nahrávač Dmytro Dolgopolov, výraznou posilou by měl být další australský reprezentační blokař Beau Graham, dále v příbramském dresu uvidíme polského smečaře Jaroslava Lecha a jeho krajana smečaře Stanislawa Wawrzyňczka.

Také Kladno prošlo už tradičně velkou letní proměnou. Novým dirigentem družstva je nahrávač Filip Habr, který přichází z Ruska. Cizineckou legii tvoří venezuelský univerzál Fabián Martínez, polský blokař Bartosz Cedzynski a srbský smečař Miloš Vemič. Do známého prostředí se vrací smečař Miloslav Marel. Z Příbrami přichází nahrávač Jan Hrdý a tým doplní mladící Matěj Koloušek, Josef Vostárek, Dominik Walisch a Matyáš Jachnicki.

Kladenští absolvovali už dva turnaje, a to v Příbrami a Hradci Králové. Než poslední zářijovou sobotu vyzvou ve své hale v prvním extraligovém utkání České Budějovice, odjedou na týden do Belgie a Francie, kde je mimo jiné čekají souboje Lennikem a Ženevou.

Program turnaje: 

Pátek: Nancy - Karlovarsko (16.00), Kladno - Příbram.
Sobota: Karlovarsko - Kladno (09.30), Nancy - Příbram, Příbram - Karlovarsko, Kladno - Nancy


Chcete darovat kostní dřeň?

V pátek 14. září mají volejbaloví fanoušci turnaje O pohár primátora města Kladna možnost vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně. Hraje se ve sportovní hale Centrum Kladno od 16 do 20 hodin. Podmínkou je pouze váš věk (18-35 let), jde jen o deset minut vašeho času. Užijte si volejbal a zapište se někomu do života!

close O pohár primátora města Kladna info Zdroj: volejbal Kladno zoom_in