Na post libera přichází z Ostravy zkušený Jan Václavík, který tým ze Slezska dovedl před třemi lety k mistrovskému titulu. Bývalý reprezentant se nepohodl se současným vedením ostravského klubu, které s ním rozvázalo smlouvu.

„Má obrovský zájem se vrátit do velkého volejbalu. Tři měsíce ale kvůli zranění a následné operaci nehrál," přiblížil asistent Kladna Petr Klár s tím, že borec, jenž svého času předával zkušenosti mladým hráčům v zámoří, byl v úterý na prvním tréninku.

Václavíkovo angažmá má za cíl zvýšit konkurenci na postu libera, kde mají Kladenští pouze mladého Sadílka, ze kterého by v případě zdravotních komplikací neměli adekvátní náhradu. Museli by obětovat smečaře Bouzu.

„Se Sadílkem počítáme jako s prvním liberem. Máme ale na záskok kluka, který byl vynikající, na trénincích však musí dokázat, že je lepší," řekl Klár, podle nějž má zkušenější Václavík na hřišti lepší, lídrovský emociální projev. Pro mladšího kolegu může být v tomto dobrým vzorem.

V době, kdy má Kladno po výhře nad Zlínem reálnou šanci na play-off, je zvýšená konkurence důležitá. Proto přichází i druhý novic, jeden z nejlepších českých beach volejbalistů Robert Kufa. Jeho post je přihrávající smečař.

V posledních šesti kolech tak budou mít trenéři Kladna větší manipulační prostor, který se zmenšil po odchodech Rusa Kulla a Slováka Seiferta.