Před posledním kolem základní části se tak posunuli na osmou příčku a pokud doma porazí za tři body silné Brno, mohou pomýšlet i na konečnou pátou příčku! K jistotě vyřazovacích bojů jim stačí urvat bod.

Kladno prohrálo na severu Čech vyrovnanou první sadu a ani do druhé nevstoupilo dobře (4:1). Až když nahrávač van Haarlem začal více využívat smečařských předností univerzála Křesťana, začala se karta obracet.

Pomohl tomu i zlepšený servis, jehož kvalitu si hosté přenesli také do třetí a čtvrté sady, v nichž se jako správný kapitán ukázal spolehlivě blokující Fokt. Lídr Kladna byl rád, že splnili cíl – získat všechny body. „Přesto, že jsme nepředvedli ideální volejbal, jsme spokojeni," podotkl.

Jeho protějšek univerzál Martin Vodvárka si podobně jako trenér Jan Malina pochvalovali začátek utkání. „Od půlky druhého setu nás ale soupeř začal přehrávat a zaslouženě zvítězil," shodli se Ústečáci.

Kladenský asistent Petr Klár mínil, že zvrat nastal ve chvíli, kdy jeho tým začal dodržovat taktické pokyny. „Pak už nebylo víceméně o vítězi pochyb," řekl s tím, že v úvodní sadě sehrála jistou roli i nervozita.

Zlom přišel ve druhé sadě za zmíněného stavu 4:1, kdy si vzal hlavní kouč Milan Fortuník oddechový čas. „To byla rozbuška. Družstvo se uklidnilo a začalo sekat dobrotu," prohlásil Klár a prozradil, že celkově na jeho vkus Kladenští v první sadě dost chybovali.

Ocenil však výkon mladého smečaře Ondřeje Lence, jenž upoutal také zrak ústeckého kormidelníka Maliny, u kterého hrál v ČZU.

„Kroutil hlavou a nechápal. Když ho trénoval, tak si říkal, že to je hráč maximálně první ligy a dnes hraje extraligu s nadstandardními procenty v útoku a zvládá všechny činnosti. To nás potěšilo," uvedl Klár na adresu borce, jenž do Vánoc seděl u televize a teď je velkým příslibem do budoucnosti.

Ústí n. L. – Kladno 1:3.
Sety: 23, -21, -16,- 16. Čas: 97 min. Diváci: 432.
Kladno: Fokt, Van Haarlem, Bouza, Trojan, Křesťan, Lenc, libero Václavík. Střídali: Kozík, Nesvačil.