V základní skupině porazili Hradec Králové a Ústí nad Labem 2:0, aby pak remizovali se Lvi Praha (dříve ČZU) a pozdějším vítězem turnaje Odolena Vodou 1:1. "Od finále nás dělil jediný set," posteskl si druhý kouč Petr Klár a podotkl, že oba finalisté - druhým byly Benátky nad Jizerou, měli výhodu v rozehranosti, protože absolvovali i antukovou sezonu. Svěřenci kladenských kormidelníků jsou spolu teprve týden.

Nejkvalitnějším utkáním turnaje byl zmíněný souboj s Karlovarskem, který měl i největší diváckou kulisu. "Utkání už mělo dobré parametry, jinak jsme ale byli na turnaji jako na horské dráze, skvělé momenty střídali slabší," uvedl Klár a pochvaloval si, že dá se říci, během jednoho dne odehráli šestnáct setů, včetně pátečního večerního přátelského duelu s Beskydy (3:2). "Kluci si sáhli fyzicky na dno," podotkl s tím, že Karlovarsku scházel pouze exkladenský nahrávač van Haarlem (je na MS s nizozemským nároďákem). Na druhou stranu část turnaje odehrál na kladenské polovině lehce zraněný blokař Cedzińsky.

Kladeňáci si z východu Čech odvezli vedle ceny za čtvrté místo také dva 30 l soudky Hradeckého klenotu, výrobek Pivovarských domů, které jsou novými partnery klubu.

Klár zakončil celé sobotní učinkování v podání vicemistrů slovy jeho kamaráda: "Není důležité být mistr světa v přípravě, rozhodující bude forma v play-off."