Vlastně to bylo ještě větším fofrem. Volejbalisté Kladna po hladké porážce se Zlínem zvítězili na palubovce ČZU Praha 3:0, když domácímu celku nedali naději na větší odpor.

Asistent trenéra Fortuníka Petr Klár zářil spokojeností. „Kluci zahráli kolektivně, nebylo tam šest individualit jako před týdnem," řekl s tím, že hráči plnili výborně taktické plány.

Skvěle servírovali a mnoho balonů zablokovali nebo nadrazili. „To byly dva hlavní články našeho výkonu. Do detailu jsme je splnili a nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství, které se v extralize málokdy povede," řekl Klár a dodal, že pokud by prohráli i v Praze, ocitli by se před utkáními se silnou trojkou pod tlakem. „Trošku jsme si odfoukli," přiznal.

ČZU v prvním kole dobře vzdorovala Budějovicím (1:3), které Kladno v sobotu přivítá. „Praha určitě někoho porazí, takže každé vítězství za tři body je super."

Všechno zdaleka nebylo ideální. Přes jasný výsledek byla ve hře vítězů řada nedostatků, na kterých se musí pracovat.

„Dnes ale tým ukázal, že má potenciál. Musíme však dál makat," řekl Klár a podotkl, že po prohře se Zlínem hráčům promluvili do duše.

„Chtěli jsme, aby si uvědomili, že musí hrát kolektivně, ne každý sám za sebe, a odpouštět chyby spoluhráči. To dnes dělali."

Druhý trenér Kladna nechtěl vyzdvihovat jednotlivce, jednoho však přece jen vypíchl, a to Fina Heitanena.

„Pokládá balony a prakticky nechybuje. Je komplexním hráčem, který i když neudělá bod, tak se pokračuje ve hře," řekl Klár na adresu přihrávajícího smečaře.