Už vzájemné zápasy základní části naznačily (3:1, 3:2), že série by mohla být vyrovnaná. Navíc se Kocouři se dokáží ve vyřazovacích bojích vypnout k výborným výkonům. K tomu budou mít doma v zádech nejbouřlivější publikum v extralize.

„Když jsem se ptal kolegů trenérů z Varů, Budějovic a Liberce, tak všichni říkali, že si Příbram nepřáli. Zřejmě máme nejhorší možnost ze všech. Na druhou stranu se nedá nic dělat,“ řekl kladenský kormidelník Milan Fortuník a prozradil, že jeho svěřenci měli v pondělí a úterý volno. Od té doby se pečlivě připravují na čtvrtfinálovou sérii.

Kapitán hostů, exkladenský smečař Martin Böhm, připomněl, že na Kladně měli tříbodovou výhru na dosah.

„Byla to škoda. Věřím ale, že budeme i teď minimálně vyrovnaným soupeřem a předvedeme to už v prvním utkání na Kladně,“ řekl příbramský lídr, jehož celek loni vypadl ve čtvrtfinále s Budějovicemi až na sedm zápasů.

Lituje však, že univerzál Kocourů Nikola Renovice přes měsíc nehrál, takže do utkání půjde po zranění bez herního vytížení.

Druhé pokračování středočeských derby bude hostit ve čtvrtek příbramská hala (18.00), do kladenské Městské sportovní haly se série vrátí určitě v neděli (18.00).