„Tým budeme chtít doplnit ještě o další dva hráče. Když vidím situaci na trhu, tak je možné, že to budou muset být cizinci. Doufám, že budeme mít při výběru šťastnou ruku,“ vyprávěl jednatel klubu Milan Fortuník po uplynulé sezoně. Jeho slova se nakonec přesně naplnila. Orli ale nakonec oznámili už tři zahraniční posily místo původně avizovaných dvou.

První novou tváří v dresu Kladna bude smečař Tim Grozer. Dvaatřicetiletý rodák z Maďarska, který vlastní i německé občanství, strávil poslední ročník v polském celku Gwardia Wroclaw. „Už se nemůžu dočkat, až uvidím všechny fanoušky v hale. Slyšel jsem, že v Kladně mají opravdu bláznivé fanoušky. Jsem rád, že jsem mohl podepsat právě v Kladně a už se nemůžu dočkat prvního domácího zápasu,“ poslal mladý smečař vzkaz kladenským fanouškům.

close Posily volejbalového Kladna: smečař Tim Grozer se narodil v Maďarsku, ale vlastní i německé občanství. info Zdroj: volleybal kladno zoom_in Posily volejbalového Kladna: smečař Tim Grozer se narodil v Maďarsku, ale vlastní i německé občanství.

Konkurencí pro německého hráče bude i další posila, kterou Fortuník přivedl do týmu. Rovněž na pozici smečaře totiž přichází Ivan Zvicer z Černé Hory. Téměř dvoumetrový hráč, který zakrátko oslaví 24. narozeniny, přichází do Kladna ze švýcarského mužstva Volley Näfels.

close Posily volejbalového Kladna: Smečař Ivan Zvicer z Černé Hory info Zdroj: volleybal kladno zoom_in Posily volejbalového Kladna: Smečař Ivan Zvicer z Černé Hory

Zatím poslední posilu pak Kladno přivedlo na post blokaře. Tuto pozici vyztuží pětadvacetiletý Dán Simon Øster Ellegaard Andersen, který do středních Čech zamíří z předchozího působiště v belgickém Decospan Volley Team Menen.

close Posily volejbalového Kladna: Simon Øster Ellegaard Andersen z Dánska. info Zdroj: volleybal kladno zoom_in Posily volejbalového Kladna: Simon Øster Ellegaard Andersen z Dánska.

V Kladně se tak znovu rozrůstá silně mezinárodně složený tým, jehož kostra zůstává stejná z uplynulé sezony. Jak jednatel a trenér Fortuník prozradil v nedávném rozhovoru pro Deník, smlouvu na další ročník mají Nizozemec van Solkema, Slovák Kyjanica, Fin Seppänen a domácí Kunc, Špulák, Kraffer, Vostárek a Gottesman.

V týmu naopak jistě nebudou pokračovat blokaři Michal Lohr a David Hancock. Oba hráči se rozhodli pro ukončení profesionálních volejbalových kariér.

Doplněný tým se pokusí vylepšit umístění z předchozí sezony, kdy Kladno ve čtvrtfinále extraligy těsně nestačilo na pražské Lvy a v poháru vypadlo už v osmifinále s Příbramí. I přes nesplnění předsezonních cílů předvedl tým slušný potenciál a zejména po Vánocích se rozehrál ke skvělým výkonům. Navázat se na ně pokusí i v dalším ročníku, který by měl odstartovat na konci září.