Druhý trenér vítězů Tomáš Samsely prozradil, že byli nachystaní na to, že jim to v ostravské hale moc nejde a soupeř bude chtít zlomit sérii venkovních porážek.

"Počítali jsme s tím, že budou riskovat servis a budou otravní na útoku i v obraně. Chtěli jsme udržet koncentraci a zůstat trpěliví, což se nám dařilo," řekl a pochvaloval si, že tentokrát si lépe dokázali poradit s plachtícím servisem, jímž je trápilo Ústí.

Orli odehráli duel pouze s osmi hráči. "Nebyl důvod častěji střídat, nechtěli jsme do toho zbytečně sahat," vysvětlil Samsely.

Stejně jako na severu Čech se jim vyplatilo střídání univerzálů. Američan Hancock opět nahradil mladého Platačse.

"Lotyš je perspektivní hráč, který má menší zkušenosti s dospělým volejbalem. Základ má dobrý, ale musíme s ním pracovat," podotkl kladenský asistent, a byť družstvo podalo ucelený výkon, souhlasil s tím, že hodně vidět byl blokař Lukáš Kyjanica.

"Pomohl nám hodně. Na síti jsme byli po nadražených míčích precizní," doplnil Samsely.

Slezané v minulých sezonách sázeli na servis a také sobotní duel začali na podání zostra. Díky dvěma esům rychle vedli 3:0. Hosté brzy srovnali a posléze se v koncovce mohli spolehnout na zmiňovaného slovenského blokaře Kyjanicu, který bodovým útokem a poté blokem zajistil svým barvám vedení 22:20. Byl to rovněž on, kdo esem úvodní sadu ukončil.

V závěru druhé části Ostrava kráčela za ziskem setu. Vedla už 22:18. Orli šňůrou čtyř bodů stav srovnali a následně nevyužili setbol, zatímco soupeř svůj druhý ano.  Důležitou postavou setu byl nejvíce bodující hráč zápasu, domácí univerzál Dvořák (21).

Třetí dějství rozhodla jeho druhá polovina, ve které Kladno odskočilo na šest bodů. Soupeř ztrátu mírně stáhl, ale Kyjanicův blok na 18:23 mu sebral šanci na zvrat.

Podobný průběh měla poslední část. Za stavu 10:10 uhráli Orli při podání nizozemského nahrávače van Solkemy sérii šesti bodů. Na takovou nálož už domácí nedokázali zareagovat a Kladno si s přehledem došlo pro další body do tabulky. Utkání zakončil servis Slezanů do sítě.   

Ostrava - Kladno 1:3.

Sety: -21, 24, -19, -17. Esa: 4:9. Bloky: 8:7.

Kladno: Špulák (9), Kyjanica (14), Platačs (7), Kraffer (12), Seppänen (13), van Solkema (5), libero Kunc. Střídal: Hancock (6).