Vyjma dvou zahraničních borců Američana Matta Westa a Poláka Marcela Gromadowskeho se do výběru trenéra Michala Nekoly vešli všichni hráči základní sestavy většiny sezony.

Na bloku byli Vladimír Sobotka a Adam Zajíček, na smeči Tomáš Hýský a Petr Šulista. Na postu libera se dočkal reprezentační premiéry Milan Moník, který na nové pozici odehrál první sezonu a už před ní bývalý smečař avizoval, že národní tým je jeho cílem!

Svým způsobem lze počítat i univerzála Filipa Křesťana, který na Kladně restartoval kariéru, v repre ale bude mít velkou konkurenci v hráčích, kteří působí v zahraničí a k týmu se připojí později.

Na ostatních postech mají Kladeňáci větší šanci se udržet v základní sestavě.

„Za tři roky co existujeme, je potěšitelné, že jsme největšími dodavateli hráčů do národního týmu. Je to pozitivní a příjemné,“ uvedl druhý kouč Kladna Petr Klár, který je zároveň asistentem u českých juniorů, v jejichž kádru je jako třetí smečař Adam Kozak.

Klár je rád, že se v případě Moníka, naplnila jeho slova.

„Když jsem ho loni kontaktoval, říkal jsem mu, že to je jeho jediná šance, jak se dostat do nároďáku. Věřil jsem, že to dokáže. Za loňskou sezonu si to zaslouží,“ uvedl s tím, že o pozici jedničky si to rozdá s karlovarským Pfefferem. „Myslím, že Moník je lepší. Teď je na něm, aby to potvrdil. Může být dlouhodobá jednička,“ dodal.