„Jsem u týmu šestou sezonu a vedení klubu nikdy jiné ambice nemělo," uvedl kouč Jihočechů Jan Svoboda, který se opět vrací do Kladna, kde byl u jednoho z jeho dvou mistrovských titulů.

„Je to už dvanáct let, pořád to ale je pro mne srdeční záležitost," usmíval se zkušený kouč, který stejně jako loni očekává těžký zápas.

Kladno má nový tým, pro Jihočechy však neznámou není, poněvadž s ním odehráli předsezonní turnaj.

„Má velmi dobře poskládané družstvo a já ho tipuji na štiku extraligy, která bude velmi vyrovnaná, což naznačují některé překvapivé výsledky," řekl Svoboda s tím, že na Kladně by neradi rozdávali body.

„Hraje však doma a tam jsou všechny týmy silnější," dodal.

Kouče Budějovic mimo jiné překvapila porážka Kladna v úvodním kole se Zlínem 0:3, na druhou stranu ocenil, jak suverénně se vypořádalo s utkáním na ČZU.

Na tento zápas by Kladenští rádi navázali, dobře však vědí, že proti nim bude stát tým s obrovskou sílou.

„Troufám si říct, že za poslední dekádu neměli silnější kádr," prohlásil asistent domácího celku Petr Klár a ocenil, že Jihočeši mají oproti loňsku, kdy doplatili v klíčové fázi sezony na zranění a nemoci několika hráčů, silnou lavičku.

Jednoznačnou jedničkou je v jeho očích univerzál, Chilan s německým pasem, Sebastian Gevert.

„Tak kvalitní, komplexní hráč na českých palubovkách v posledních letech neběhal," prohlásil a doplnil, že i další hráči jsou na svých postech nesmírně kvalitní. Tomu také odpovídá rozpočet klubu, který je trojnásobně vyšší než kladenský.

Klár vidí, že výkonnost jeho týmu roste. I na tréninku je znát lepší souhra. Koneckonců hladká výhra v Praze něco naznačuje. Doufá, že budou schopni Budějovice potrápit.

"Budu rád, když odehrajeme dlouhé utkání a tie breaku získáme nějaký bod," řekl a dodal: „Kdo bude v sobotu na Kladně, tak by se měl přijít podívat na špičkový sport."