Druhý kouč poražených Petr Klár mínil, že o osudu utkání rozhodl první set, v němž jejich tým vedl 20:16.

"Kluci se v této chvíli nedohodli na volný balon a od té doby jsme začali propadat panice a dělat školácké chyby. Do té doby jsme ho měli ve své režii," uvedl s tím, že na soupeře byli dobře připravení. Hlavně na Filipa Křesťana, jehož dostali ze hřiště.

Podobný byl i třetí set. Kladenští opět měli k dobru čtyři body. "Jsem spíš smutný z toho, že to byl hratelný zápas, ve kterém jsme nebyli horší," posteskl si Klár.

Smečařovi Tomášovi Hýskému se výkon jeho týmu nelíbil. "Celý problém byl v tom, že jsme v utkání byli strašně svázaní. Přitom dnes by nám na Budějovice stačil standardní výkon," prohlásil a doplnil, že domácí dohrávali vinou zranění dohrávali v neúplné sestavě.

Také on považoval úvodní dějství za klíčové pro další průběh utkání. "Udělali jsme tam čtyři chyby za sebou. Tím, že jsme ztratili koncovku, dostal se soupeř na koně," uvedl Hýský a dodal, že se musejí soustředit na poslední utkání základní části s Odolkou.

Č. Budějovice - Kladno 3:0.
Sety: 23, 21, 26. Čas: 92 minut. Diváci: 1348.
Kladno: West (1), Zajíček (7), Hýský (10), Šulista (13), Gromadowski (10), Sobotka (5), libero Moník. Střídali: Konečný (5), Fortuník (2), Bouza (2).