Po hattricku touží hráči Liberce, kteří Středočechy vyzvou v repríze loňského finále. Vojáci tehdy v Prostějově vyhráli hladce 3:0. Bylo to pár hodin po tom, co vypluly na povrch vnitřní problémy kladenského klubu, které zasáhly i do hráčských řad.

„Tehdy to bylo těžké. Měli jsme v hlavách jiné věci. Teď je vše v pořádku, takže se soustředíme jen na volejbal,“ prohlásil kladenský nahrávač Branislav Skladaný, který ve čtvrtek v extralize vinou poraněných žeber proti Ústí absentoval.

Zdravý jako rybička do pondělí zřejmě nebude, finále si však ujít nenechá. „V každém případě nastoupím, i kdyby to bolelo,“ prohlásila opora týmu, která se netají nejvyšším cílem. „Moji motivací je pohár vyhrát a v extralize hrát minimálně finále,“ přiznal slovenský reprezentant, jenž šance vidí padesát na padesát. „Před play off by nám ale vítězství v poháru psychicky pomohlo,“ konstatoval.

Kladno vede kolo před koncem základní části extraligovou tabulku. Pokud vyhraje na palubovce poslední ČR 20 3:0, postoupí bez ohledu na výsledek druhé Ostravy do vyřazovacích bojů z prvního místa. V Liberci vyhrálo 3:2, doma však podlehlo 1:3.

Pohár vyvrcholí ve fotbalových Teplicích, kde se volejbalová extraliga nehraje. Disponují však krásnou novou halou a místní jsou podle slov našeho teplického kolegy rádi, že mohou hostit významnou sportovní událost (18.00). Nakolik bude hala pro 850 diváků naplněna však nelze odhadnout.