Úvodní set letošního play-off ovládli Kladenští, byť Brňané dokázali smazat šestibodovou ztrátu. Oddechový čas domácího kouče Jindřicha Licka však vrátil do řad Středočechů klid. "Soupeř nám ze začátku pomohl svými chybami, pak jsme museli hrát, a to nám tak úplně nešlo," řekl k prvnímu dějství kladenský trenér.

Ve druhém Moravané selhali v útoku, a když Kladno pátým úspěšným blokem v setu odskočilo na 16:12, byl na světě rozhodující náskok. Hned první setbol proměnil dalším úspěšným blokem Diviš, jenž se poprvé objevil na palubovce. "Tak to je u nás nevídané, tolik zablokovaných míčů," podivoval se smečař Martin Böhm.

Právě on byl ústřední postavou posledního setu. Chvíli to vypadalo na větší brněnský odpor. Hosté vedli 8:6, při podání Böhma však Kladnu povolili šňůru sedmi bodů. Favorit nabídnutou šanci pevně uchopil a s přehledem dovedl set i utkání do vítězného konce.

"Ještě jsem neviděl, že by se proti nám někdo tak rozložil. Možná do konce setu nesložili ani jeden balon. Brno je však nevyzpytatelné," varoval před páteční odvetou Böhm.

Z výkonu svého týmu byl moc zklamaný trenér Brna Martin Gerža. "Nevyrovnali jsme se Kladnu na servisu. Nebyli jsme schopni si přihrát a z toho plynula jeho úspěšnost na obraně. Pak jsme tomu podlehli."

Kladno – Brno 3:0 (20, 19, 10)
Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek. Trenér: Jindřich Licek.
Brno: Novák, Hroch, Vlk, Katona, Nadopta, Leikep, libero Hovorka. Střídali: Jambor, Felgr, Auer. Trenér: Martin Gerža.
Rozhodčí: Činátl, Němeček. Čas: 64 minut. Diváci: 420.
Další termíny: 6. března, Kladno (17), 11. března, Brno (18). Případně: 12. března, Brno (18), 19. března, Kladno (18).