Kladno bylo obhájci titulu dobrým soupeřem jen v první sadě, kdy díkykvalitnímu servisu dlouho vedlo až o tři body, v závěru však nenašlo zbraň proti útoku domácích a sadu nakonec prohrálo o pět bodů.

„Kluci hráli velmi dobře, pak ale přišla krize, ze které se neodostali. To je slabina mladého týmu,“ prohlásil trenér poražených Jindřich Licek. Další dvě sady měly stejný scénář.

Bez výkyvů hrající Budějovičtí brzy získali potřebný náskok a v duchu transparentu v hledišti - Jihostroj to je stroj, dotáhl zkušený celek utkání suverénně do vítězného konce.

V jeho závěru Kladenští alespoň odvrátili rýsující se drtivou prohru v setu. „Nezvládli jsme tlak, když odejdou smečaři, není na čem stavět,“ konstatoval Licek, jenž na delší dobu stáhl ze hry i hvězdu základní části Linze.

Trenér vítězů, Kladeňák Petr Brom, si liboval, že jeho družstvo splnilo strategický plán. „Tlakem jsme donutili Kladno chybovat, a to jsme chtěli. Výborně nám zahrál Bonini,“ pochválil argentinského univerzála, jehož Středočeši nedokázali ani na chvíli ubránit.

České Budějovice – Kladno 3:0 (20, 21, 17).

Čas: 77 minut. Rozhodčí: Labašta, Hudík. Diváci:2350.

Č. Budějovice: Sládeček, Bonini, Zach, Čajan, Pochop, Sukuba, libero Habada. Trenér Petr Brom.

Kladno: Skladaný, Svoboda, Böhm, Linz, Fokt, Sobotka, libero Minařík – Diviš, Šrámek, Barák. Trenér Jindřich Licek.