Vyhráli i druhé středeční utkání, které tentokrát ovládli bez ztráty setu. Po 86 minutách uspěli poměrem 3:0. Zní až neuvěřitelně, že sérii mohou rozhodnout ve svůj prospěch v neděli a pondělí na palubovce Městské sportovní haly v Kladně!

„Naše dvě vítězství by asi nepředpokládal žádný volejbalový znalec. Že je v druhém utkání tak sesekáme težko mohl někdo čekat. Vezeme si dvě výhry ale musíme zůstat nohama na zemi," řekl kladenský asistent Petr Klár a dodal, že tým je v euforii a hraje skvěle.

Začátek utkání lépe sedl domácím, kteří díky servisu Džavoronoka utekli na 5:1. „Nastoupili na nás sebevědomě a stalo se přesně to, co jsme si říkali, že nesmí být," prohlásil Klár.

Hosté naštěstí trpělivou hrou brali bod po bodíku až do dramatické koncovky, v které odvrátili setbol a sami pak svůj druhý využili. „Urvali jsme to srdíčkem," řekl kouč s tím, že další dvě sady byli jednoznačně lepší.

Druhé dějství zahájili lépe hosté. Západočeši je sice jednou připravili o vedení o tři body (10:10), podruhé už jim to ale soupeř nedovolil. Odskočil na čtyři body a stejným rozdílem set vyhrál, když opět využil druhou možnost jej ukončit.

Rozjeté Kladno neubralo ani v poslední části. Karlovarsko se drželo pouze do prvního technického timu (7:8), po něm už tahali za delší konec hosté, kteří měli k dobru až sedm bodů.

S ukončením zápasu neotáleli, poněvadž proměnili hned první mečbol. Bylo to zásluhou smečaře Culla.

„Nevím, co na to říct. Naše hra je opravdu na hranici možností, skoro se blíží ideálu. Měli jsme přihráno a soupeř na naší šíleně rychlou hru neměl protizbraň. Všichni hráči podali fantastický výkon," uzavřel maximálně spokojený Klár.

Západočeši odehráli obě utkání s univerzálem Kriškem, jehož start byl vinou výronu kotníku ohrožený. Byli tudíž v kompletném složení.   

Karlovarsko – Kladno 0:3.
Sety: -25, -21, -18.
Kladno: van Haarlem, Cull, Bouza, Křesťan, Trojan, Fokt, libero Václavík. Střídali: Nesvačil, Syrůček.