Opavané získali první set v sérii, byť už prohrávali o čtyři body. Dominovali v útoku, kde exceloval Rybníček, a také byli koncentrovanější v koncovce. K zisku sady je odpíchl chytře zahraný míč Chudíka na 22:23.

"Málo jsme útočili a špatně přijímali, včas jsme se ale dostali do tempa," uvedl Linz, jehož tým také ve druhém setu nechal Slezany vymazat čtyřbodovou ztrátu. Na sítí dobře bránící Středočeši ale získali náskok zpět i díky nespokojenosti hostů s verdikty rozhodčího. Rozklíženého soupeře pak lehce dorazili.

"Snažil se nás rozhodit, ale i to k volejbalu patří," dodal nejlépe podávající hráč extraligy. Jeho bývalý spoluhráč Jakub Rybníček mínil, že utkání se zlomilo právě ve druhém dějství.

"Rozhodily nás sporné balony, bylo jich několik a rozhodčí se vždy přiklonili na jednu stranu. K tomu jsme začali chybovat a nakonec hráli velmi špatně," konstatoval opavský univerzál, jenž se musel vyrovnávat se zvýšenou pozorností soupeře. "Je pravda, že mě domácí bránili víc, někdy až příliš," dodal už s úsměvem.

Z pohledu předcházejících sad nepřekvapilo, že také ve třetí domácí záhy uletěli, tentokrát to ale bylo až o sedm bodů. Trenérovi hostů Demarovi se podařilo střídáním jen přibrzdit nápor Kladna, které nepřipustilo zápletku.

Středočeši v utkání výtečně blokovali a právě dva úspěšné zákroky na síti jim pomohli v posledním setu k vedení 6:1. V absolutní pohodě hrající vítěz základní části dovedl zápas snadno do vítězného konce.

Ostrá slova volil po utkání opavský kormidelník Martin Demar: "Byl to náš nejhorší až ostudný výkon. Stydím se za své hráče," nebral si servítky.

Jeho protějšek Jindřichu Licek prohlásil, že po první prohrané sadě se jeho tým dostal z křeče. "Zklidnili jsme se a začali dobře servírovat," uvedl.

Kladno – Opava 3:1
Sety: -22, 18, 19, 14.
Kladno: Böhm, Linz, Barák, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Minařík. Střídal: Diviš, Šrámek, Barák. Trenér: Jindřich Licek.
Opava: Chudík, Valaštek, Piovarči, Rybníček, Fila, Kotrch, libero Kovář. Střídali: Janouch, Rodek. Trenér: Martin Demar.
Rozhodčí: Hudík, Labašta. Čas: 88 minut. Diváci: 350.