Liberečtí přijeli do neznámé teplické haly o den dřív. Tím měli možnost ji prostorově lépe poznat a zvyknout si na osvětlení. Severočeši také v utkání vedli 2:0.

„Myslím, že to náš výkon neovlivnilo. Hala byla velice příjemná a třeba Braňo Skladaný prohlásil, že se mu tam výborně nahrávalo,“ prohlásil kladenský blokař, jenž si pochvaloval fantastickou atmosféru vyprodaného hlediště. „Byli jsme v očekávání, kolik lidí přijde. Bylo ale plno a myslím, že diváci viděli od obou týmů dobrou propagaci volejbalu.“

Jediným kazem tak byla za pohledu Kladna těsná prohra. „Vyhrát pohár byl jedním z našich cílů, teď už zbývá získat titul. Třeba v play– off na Liberec narazíme a tam mu to vrátíme,“ přemítal Fokt.

Kladno před rokem podlehlo ve finále poháru Liberci 0:3, pak ho porazilo v boji o bronzové extraligové medaile. Po pondělním zklamání je řada opět na něm.

V neděli čeká Středočechy poslední kolo základní části. Odehrají ho v Nymburku na palubovce poslední ČR 20, která by je o první místo neměla připravit.