Od samotného začátku prvního setu byl jejich soupeř neškodný a do hry ho nedostalo ani trojí střídání.

Ve druhé sadě Havířovští využili hrubého uspokojení v kompletním složení hrajících Středočechů, kteří chvílemi působili trapným dojmem, k vedení 14:9. Pak ale přišel na servis domácí Svoboda, jenž od základní čáry odešel až za nerozhodného stavu. Slezané se posléze položili.

Pokud byli domácí ve druhém dějství místy trapní, tak na jejich výkon ve třetím těžko hledat přirovnání. Nováček jim povolil na vicemistra ostudných čtrnáct bodů! „Bylo to klasické podcenění, které začal Honza Svoboda a postupně se k němu přidali ostatní,“ hartusil trenér Jindřich Licek.

V poslední části Kladno mírně vedlo, než při Sobotkově servisu zvýšilo až na 17:10. Ani to však domácím málem nestačilo. Při nebezpečném Zvolánkově podání mizerně přijímali a nakonec využili až pátý mečbol!

„Havířov už byl rozehraný, ale my jsme přidali a přes poměrně dramatickou koncovku pro nás příjemné vítězství uhájili,“ řekl Licek.

Ohlasy trenérů

Jindřich Licek (Kladno): Bylo to už lepší než v Benátkách, hlavně první set, který jsme za současného stavu odehráli skoro ideálně. Pak jsme ubrali v agresivitě na útoku a servisu, ale v půlce setu jsme to ještě zachránili. Třetí sada byla klasika: Polevení. Myslím, že to začalo u Honzy Svobody, který hrál napůl a přidali se k němu všichni ostatní. Hra se rozpadla, naštěstí ve čtvrtém setu jsme se zvedli. Havířov však byl už evidentně rozehraný, dařilo se mu. my se naštěstí vrátili k lepšímu servisu a odútočilo se alespoň to, co se dalo. Výhru bereme a těší nás. Přece jen jsme na ni chvilku čekali.

Ivan Pelikán (Havířov): Velmi špatně jsme začali a museli prostřídat sestavu. Dál tam ale bylo dost chyb, i když už Kladna méně. Uhráli míče, které měli uhrát, zatímco my naopak. byl to takový zvláštní zápas v jakýchsi sinusoidách. Pořád někdo vedl o hodně bodů, my bohužel jen ve třetím setu.

Kladno – Havířov 3:1 (12, 20, –14, 22).

Čas: 88 minut. Diváci: 200. Rozhodčí: Němeček, Kvarda.

Kladno
: Skladaný, Svoboda, Böhm, Linz, Fokt, Sobotka, libero Minařík. Střídal: Diviš, Barák

Rudolf MUZIKA, Jiří NAGY