Ani na čtvrtý pokus to nevyšlo

Liberec, Kladno - Šlágr 22. kola extraligy volejbalisté Kladna v Liberci nezvládli a klesli na třetí místo za první Severočechy a druhou Ostravu.

23.2.2008

Ilustrační foto.Foto:

Liberec – Kladno 3:1 (22, –22, 21, 29)

Hosté prohráli s Libercem už počtvrté v sezoně, avšak poprvé v extralize pod vedením nového kouče Zdeňka Šmejkala. Přesto měli velký podíl na nádherném volejbalu s dramatickou zápletkou.
V prvním dějství Dukla získala díky blokům tříbodový náskok a ten si udržela až do koncovky. Po změně stran se začalo dařit Kladnu na podání, po bloku Sládečka se poprvé dostalo do dílčího vedení (8:7) a Duklu si udrželo pod sebou až do konce setu – 1:1. Třetí dějství bylo vyrovnané do stavu 17:17. Zkažené podání, útok do autu a chyba v poli přinesly domácím náskok i set.
Čtvrtá sada – to byl zážitek, nádherné výměny s neuvěřitelně zvednutými míči v poli v podání obou družstev a dramatická koncovka. První setbol získalo Kladno, ale po zkaženém podání a následném útoku do autu Dukla získala zadarmo první mečbol. V boužlivém prostředí za stavu 29:29 hosté opět zkazili podání, po další dlouhé mezihře zastavil Ticháček kladenského smečaře a bylo dobojováno. Přes houževnatý odpor se Kladnu nepodařilo zápas prodloužit a odešlo poraženo.
Trenér Liberce Vladan Merta byl spokojený: „Jsem rád, že jsme to zvládli. Bylo to těžké, Kladno hrálo výborně, hlavně na servisu, který jim vycházel,“ řekl trenér vítězů Vladan Merta. Kouč Středočechů Zdeněk Šmejkal prohlásil: „Předvedli jsme bojovný výkon, ale měli jsme v průběhu zápasu i trošku štěstí, které se od nás v koncovce odvrátilo. Za předvedený výkon jsem ale spokojen.“
Rozhodčí: Pavelek, Antušák. Čas: 117 min. Diváků: 710.
Kladno: Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Marel, Linz. Libero: Polanský. Střídali: Minařík, Šrámek, Bencz. Jaroslav Sedlák

23.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Poklepání na základní kámen obchvatu Slaného za přítomnosti ministra dopravy Dana Ťoka a dalších významných hostů.

Obchvat Slaného odklepli v pondělí dopoledne

Karel Poborský.
83

Do hvězdné jedenáctky Slavie pronikli i Středočeši

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Klíčový dokument Kladna chtějí upravit hlavně ve prospěch lidí

Kladno /FOTOGALERIE/ – Kladenský deník už v minulém týdnu informoval o tom, jaké změny chystá vedení města Kladna v územním plánu. V Kokosu na Sítné se proto uskutečnilo veřejné projednávání toho, co by lidé v Kladně rádi měli a co nikoli. Navíc je zapotřebí upravit limity pro výškovou výstavbu, stejně jako limity zeleně, Jedním z ožehavých témat byla například Lokalita Růžové pole, která je nyní určena pro sport. V úvaze je přesto výstavba dalšího obchodního centra, které ale obyvatelé lokality spíše odmítají

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Další nezdar, na Přerov letos Kladno neumí

Kladno – Před reprezentační přestávkou se hokejoví Rytíři přesvědčili o formě moravských soupeřů. Po porážce v Třebíči padli i v neděli doma s Přerovem. S tím prohráli už potřetí v sezoně, když pokazili první třetinu a ve zbytku duelu už přes velký tlak dokázali jen korigovat na konečných 2:3. Přerov na rozdíl od Kladna odehrál skvělý víkend (vyhrál i ve Vsetíně) a je za ním už jen o bod.