„Určitě jsem to nečekal lehké, protože ke konci základní části dokázalo potrápit Liberec i Ostravu. Byla to dobrá průprava na semifinále,“ míní kladenský smečař Karel Linz.

O postup do finále bude jeho tým bojovat s Ostravou. V dlouhodobé části ji pokaždé porazil. Dvakrát však opět v pětisetových bitvách!
Slezané v poslední době chytili dobrou formu a ve čtvrtfinále si celkem snadno poradili s Brnem. „Psychický blok už kluci překonali ve čtvrtfinále proti Brnu, se kterým jsme také měli špatnou bilanci v této sezoně i z loňského play off. Kladno sice hraje doma, ale my se ho nebojíme, bude s námi mít problémy,“ je přesvědčen ostravský kouč Jaroslav Tomáš.

Linz očekává vyrovnanou sérii, v níž bude Kladno tradičně spoléhat na servis a rychlou hru nahrávače Skladaného, jehož se Ostravané nejvíc obávají. „Na to se těžko hledá obrana, nahrávku dokáže do poslední chvíle utajit,“ tvrdí Linz a dodává, že servis je alfou a omegou hry jeho týmu. „Trenér na něj klade velký důraz. Musíme ho solit.“

Ostravané hodlají na soupeře vlétnout od začátku. "Důležité bude, abychom nedělali chyby, které nás připravily o vítězství v minulých utkáních. Tehdy jsme špatně bránili a nedařil se nám servis,“ označil Tomáš příčiny prohraných duelů.

Podle trenéra Středočechů Zdeňka Šmejkala se Ostrava zvedla díky liberovi Chromému, klíčovým mužem ale je velezkušený universál Konečný. „Jeho forma sérii ovlivní, Brno se s ním nedokázalo vypořádat,“ říká Šmejkal.

Kladenské volejbalisty mrzí slabý zájem diváků, jenž je mnohem nižší než v uplynulých sezonách. „Daří se nám, přesto jich chodí méně. Není to ono,“ pozamenává Linz. Společně s koučem ale věří, že na semifinále se hala zaplní. Série začíná dnes v 18 hodin v Kladně, kde v sobotu ve 20 hodin pokračuje druhým zápasem.