Na zbývající místa jsou dva žhaví kandidáti. Opava (4.) hraje v Liberci (5.) za stavu 2:0 pro Slezany a v Příbrami (6.) už vedou domácí nad Českými Budějovicemi (3.) 2:1.

Pokud vyhrají i v sobotu, budou soupeřem Kladna, které se bude muset vyrovnat nejen s rivalem, ale i fantastickou atmosférou, jež v pátek doslova semlela Jihočechy. "Přijeďte e podívat, takové volejbalové prostředí nikde nenajdete," zval koncem prosince po utkání Českého poháru v Kladně redaktora Kladenského deníku příbramský kouč Jan Svoboda.

Třetí zápas čtvrtfinálové série mezi Příbramí a Českými Budějovicemi si zkrátka vzali do parády domácí fanoušci. Ohlušujícím způsobem celou dobu povzbuzovali domácí Kocoury, zcela vykolejili mistra republiky posledních dvou let, a ten na palubovce dvakrát nedošel ani k patnáctému bodu!

Před utkáním proběhla fascinující bubenická show, fanoušci zvedali nad hlavu cedule. A vůbec nevadilo, že žádný nápis nakonec nevytvořili. Do třetího setu, který začal po dalším bubenickém vystoupení, se hostům moc nechtělo a rozhodčí je museli k příchodu na palubovku dvakrát vyzvat. Jako by věděli proč. Uhráli jen dvanáct bodů!

Ještě čtvrt hodiny po posledním míči pak domácí hráči křepčili na palubovce a děkovali fantastickým fanouškům a bubeníkům.

Těžko si lze představit, jak by to v Příbrami vypadalo po té, kdyby jejich tým patřil mezi největší favorty soutěže jako Kladno. Příbramská hala by se asi zhroutila jako domeček z karet.

Nejspíš by fanoušci Kocourů dorazili i do nedalekého Kladna, kde je mezi zdejšími obyvateli všeobecně slabý zájem o sport. Dá se tedy očekávat, že pokud Příbramští postoupí, budou mít větší podporu diváků i v Kladně. Jeho dvě domácí semifinálová utkání s Brnem vidělo dohromady pouhých 700 lidí.