V prvním setu Severočeši dlouho vedli o dva body, pak ale Böhmovo eso a tři úspěšně bloky vývoj sady zásadně otočily. Ve druhé si favorit vypracoval zajímavý náskok už v jeho polovině (13:9), hosté však dobrou obranou na síti naklonili skóre na svoji stranu. Když posléze přímým bodem Šomka utekli až na pět bodů, bylo rozhodnuto.

Ve třetím si už Kladno pracně vytvořený náskok udrželo až do koncovky. To ale neplatilo o čtvrtém, nejdramatičtějším setu. Ústecké jeho nepříznivý vývoj nezlomil a do finiše se šlo za nerozhodného stavu 23:23. Hosté odvrátili dva mečboly a svůj první setbol proměnili.

V tie breaku vedli Ústečtí 8:7, konec ale zvládli Středočeši. Jejich třetí mečbol proměnil Foktův blok.

„Domácí byli o trošku lepší na servisu, to nakonec vyrovnané utkání rozhodlo,“ prohlásil trenér poražených Michal Nekola. Jeho protějšek Jindřich Licek mínil, že Kladno vyhrálo díky sebevědomí.

V těžké pozici se ocitl mladý nahrávač Jan Barák, jenž musel zaskočit za Skladaného. Ač hraje nejvyšší soutěž za českou ´20´, byla to jeho první extraligová výhra. „Ze začátku jsem byl nervózní, kluci mě ale pomohli. Bez nich bych to nezvládl,“ přiznal 19letý hráč. „Myslím, že hrál velmi dobře na to, že to bylo poprvé,“ dodal na Barákovu adresu Licek.

Kladno – Ústí nad Labem 3:2 (17, –21, 22, –25, 11)
Kladno: Böhm, Linz, Barák, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Minařík. Střídali: Diviš, Šrámek. Trenér: Jindřich Licek.
Ústí nad Labem: Bezděka, Beer, Moník, Bican, Simaro, Šomko, libero Kopáček. Střídali: Mizerák, Smrčina, Trýzna. Trenér: Michal Nekola
Rozhodčí: Krtička, Pejpal. Čas: 116 minut. Diváci: 200.