volleyball.cz Kladno – DHL Ostrava 3:1 (20, –22, 22, 25)

První sada vypadla jednoznačně jen do doby, než se na servis postavil ostravský Zaťko. Hosté čtyřmi body snížili na 15:11, v závěru sady však Kladnu pomohl důležitý Böhmův přímý bod z podání.

Po obrátce se karta otočila. Ostrava pokračovala v aktivním výkonu, Kladnu se přestaly dařit útoky středem, nedokázalo pokrýt rozjetého Konečného a v koncovce mělo i trochu smůly – 22:25.

Třetí sada už nabídla vrcholný volejbal. Domácí několikrát odskočili, hosté čtyřikrát manko dotáhli, ale popáté už se jim to nepovedlo. Za stavu 20:20 nepokryli servis Marela a poté ani Skladaného a Kladno toho dokonale využilo – 25:22.

Také v posledním dějství Ostrava byla neustále pozadu, jenže se jí dařilo pokaždé vyrovnat. Dokonce i za hrozivého stavu 23:20. Jenže v koncovce zase chybovala a domácí i s trochou štěstí první mečbol proměnili.

„Asi jsme trochu štěstíčka vážně měli. Trochu jsme si situaci komplikovali, někdy až zbytečně. Hrklo ve mě při zranění Skladaného,“ ulevil si kouč Zdeněk Šmejkal.

Hostující Jaroslav Tomáš byl nakvašený. „Kazit můžeme, ale ne plachtící servis. Prohrát můžeme, ale bojovat se musí. Třeba smečař Zaťko to dnes nedělal. Bez toho se vyhrát nedá.“

Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Marel, Sobotka, Fokt, libero Polanský. Střídali: Šrámek, Holčík, Diviš.

Rozhodčí: Činátl, Záhorová. Čas: 117. Diváci: 350.

V sobotu 12. dubna se hraje odveta, v kladenské hale Centrum se však začíná až ve 20 hodin.