O víkendu se to opozici podařilo. „Na jednání výboru ČVS se uskutečnil organizovaný puč,“ prohlásil už bývalý předseda.

Z jedenapadesáti přítomných neprošlo Léblovo jméno u dvaatřiceti. Na jeho místo byl pětatřiceti hlasy dosazen bývalý reprezentační trenér Zdeněk Haník. „Jsme jednoznačně spokojeni. Jednoduché to ale nebylo. Nakonec se však vyhrálo,“ pochvaloval si trenér a majitel Brownhouse volleyball Kladno Jindřich Licek, jenž je novým členem správní rady svazu.

Celkem spokojený byl i se jménem nového volejbalového bosse. „Stejně jiná volba nebyla, ale nakonec spokojený jsem, i když to má svá úskalí. Každý má nějaké osobní vztahy ke každému. Zvlášť ve volejbalu, protože to je vesnice. Není to úplně ideální řešení, ale je to lepší než bylo.“

Politikou zaneprázdněný Licek neměl čas řešit kádr na novou sezonu. Kdo všechno se dostaví 1. června na první trénink je tudíž ve hvězdách.

„Neměl jsem na osobní jednání čas, proto jsem využíval hlavně telefonické kontakty. Těší mě, že oslovení hráči většinou zájem hrát za Kladno měli. Teď se budeme scházet a říkat si, co je a co není schůdné. Zejména po finanční stránce,“ uvedl Licek.

Většina současných borců však má v klubu platnou smlouvu. „Předpokládám ale, že někteří odejdou i tak. Nechceme je úplně držet násilím. Jsou však tady i takoví, kteří by rádi odešli a já je nemíním pustit. Věřím, že se nakonec dohodneme,“ mínil kouč.