Ač domácí v první sadě většinou prohrávali, šli do koncovky za vedení 24:22. Závěr setu se však notně natáhl, Kladno v něm nevyužilo devět setbolů, zatímco Jihočeši blokem Pochopa svůj třetí ano.

Hosté ve druhém dějství dokázali vymazat pětibodové manko, kladenskému kouči Lickovi se ale v závěru podařil výtečný tah. Do posledního míče nasadil blokaře Šrámka, jenž svým zásahem proti útoku Čajana proměnil první setbol.

Třetí sada se bez dramatického závěru obešla, protože Budějovičtí si luxus ztráty výrazného náskoku nedovolili. Podobně odehrálo čtvrtý set Kladno, které místy koncertovalo.

V tie-breaku se soupeři střídali ve vedení a dlouho nikdo neodskočil o dva body, povedlo se to až Jihočechům díky bloku Macha na 11:13. Vzápětí Kladenští nedokázali vydřít bod a obhájce titulu měl tři mečboly. Utkání ukončil na druhý pokus. "Měli jsme dvě možnosti, které se musí zahrát, nevyužili jsme je,a to se nám vymstilo," poznamenal domácí kormidelník Jindřich Licek.

Jehoprotějšek Petr Brom si pochvaloval,že si jeho svěřenci poradili s kladenským podáním."Šlo o to, upřihrávat Kladno, když se opřelo do servisu.Vyjma čtvrtého setu se nám to dařilo. Ustáli jsme to i vtie-breaku. Dobrý příjem a obrana rozhodly. Bylo to ale doopravdy vyrovnané utkání," prohlásil trenérvítězů Petr Brom.

Lickovi se nezdálo, že by Kladno k utkání přistoupilo jako k finále. "Myslím, že z naší stranyto bylo vlažnější. Udělali jsme hodně chyb."

Domácínahrávač Skladaný se musel vyrovnat se zraněním zad."Věřím, žefináleodehraje celé," nepochyboval Licek.

Kladno – Č. Budějovice 2:3 (-33, 23, -21, 14, -12)
Kladno: Böhm, Linz, Barák, Sobotka, Fokt, Svoboda - libero Minařík. Střídali: Polanský, Diviš, Šrámek, Barák. Trenér: Jindřich Licek.
Č. Budějovice: Sládeček, Zach, Pochop, Bonini, Čajan, Sukuba - libero Habada. Střídali: Mach, Michálek. Trenér: Petr Brom.

Rozhodčí: Švejda, Ćinátl. Čas: 112 min. Diváci: 750.