Na druhou stranu Jihočeši mohou svoji bilanci maximálně srovnat, protože jsou obhájci titulu z posledních dvou let (Liberec (4:1, Ostrava 4:0). „Vzhledem k vyrovnanosti soutěže jsme si dali cíl hrát finále, titul by byl navíc,“ přiznal trenér Kladna Jindřich Licek.

Volleyball.cz při prvním vrcholu sezony nedokázal přerušit dvouletou nadvládu Liberce v Českém poháru a dovolil mu dosáhnout na hattrick (2:3). Teď leží před vítězem základní části druhá výzva – ukončit budějovické kralování.

„Je to spíš problém jejich, každá série má svůj konec. Zažil jsem to na Odolce, kdy naše rekordní šňůra vyhraných zápasů skončila v play–off,“ uvedl Licek.
Kladenského kormidelníka nechávají v klidu zdravotní problémy soupeřova smečaře Čajana, jenž možná nenastoupí. „Jeho zranění je pro volejbalistu špatné. Nevím, zda se to dá zachránit, není to ale pro nás klíčové,“ mínil.

V kladenském kádru jsou tři hráči, kteří pamatují jediný titul ze sezony 2004/05. Vedle trenéra Licka, kapitána Fokta a Polanského to byl v té době po Masném druhý nahrávač Branislav Skladaný, jenž hrál finále na smeči!

„Vzpomínky jsou to pěkné, ale doufám, že se to nebude opakovat. Teď je jiná situace,“ se smíchem uvedla opora týmu, pro kterou je to už třetí finále v kladenských barvách. Zatím to má smírně 1:1.

„Nechci předbíhat. Možná napoví první dva domácí zápasy. My už jsme cíle dané před sezonou splnili a teď si chci finále užívat,“ prohlásil slovenský reprezentant.

Na to, jak vidí finálovou sérii, jsme se zeptali dvou odborníků, kteří dříve působili v Kladně. Milan Fortuník, sportovní ředitel ČZU Praha, po srovnání síly na jednotlivých postech víc věří a přeje Kladnu, které má podle jeho slov větší kvalitu na nahrávce, univerzálovi a na smeči, soupeř bude silnější na bloku a zkušenější na liberu.

Kouč Příbrami Jan Svoboda míní, že pokud se Kladnu při úzkém kádru vyhnou zranění, je pro něj mírným favoritem, protože má o trošku silnější tým. Jihočeši ale mají větší možnost manévrovat i v době a kdy se hráčům nedaří. Podle Svobody jsou také psychicky odolnější.