Kladno – Benátky n. J. 3:0 (19, 17, 32)

Nováček začal na Kladně bez bázně a hany. Než se domácí rozehřáli, prohrávali o čtyři body. Hosté drželi náskok do poloviny setu, pak se ale přece jen začal prosazovat favorit, který nakonec získal úvodní dějství poměrně hladce. „Sice jsm vedli, ale Kladno přidalo na servisu a my to pak měli těžké,“ řekl k první sadě benátecký kouč Miroslav Malán.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 14:14. Jeho druhá část však opět patřila druhému celku extraligové tabulky, jenž hostům povolil pouze tři body. Setbol zařídil Skladaný, jenž zázračným zákrokem levou nohou udržel málem ztracený míč ve hře. „To bylo spíš štěstí plynoucí z treninkové jednotky nazvané fotbal na začátku,“ se smíchem prohlásil slovenský nahrávač, který už se těšil domů, protože Kladenští mají volný víkend.

Nejvyrovnanější a nejdramatičtější byl třetí set, v němž hosté několikrát sebrali Kladnu dvoubodové vedení, aby šli do koncovky s těsným náskokem oni. Nevyužili však dva setboly a naopak neubránili osmý mečbol. Na bloku byl úspěšný Sobotka. „Ubrali jsme na smeči a trošku se nám rozpadla obrana. To přineslo dramatickou koncovku, které nic nescházelo,“ prohlásil jinak spokojený kouč vítězů Jindřich Licek.

Benátecký kormidelník Malán litoval, že jeho tým prohrál s nulou. „Už potřebujeme něco malého vyhrát. Nečekali jsme, že tady nějak extra překvapíme, proto jsme přijeli s čistou hlavou. Jen mě mrzí, že jsme nevyhráli alespoň jeden setík.“ Hodně blízko k tomu byli jeho svěřenci v posledním. „Kladno v něm ale trošku polevilo a my se tím zvedli, nakonec jsme měli trochu smůlu,“ dodal Malán.

Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Polanský. Střídali: Šrámek. Trenér Jindřich Licek.
Benátky nad Jizerou: Řezníček, Michálek, Metelka, Rydval, Vampola, Dlouhý, libero Němeček. Střídali: Žmuda, Jokl, Starý. Trenér: Miroslav Malán.
Rozhodčí: Fink, Kvarta. Čas: 84 mminut. Diváci: 210.