Po dvou setech by málokdo na hosty vsadil. Druhý vyhrálo Kladno jednoznačně. "Mohli jsme překvapit jen když budeme hrát odvážně, a to jsme rozhodně nehráli," prohlásil trenér hostů Martin Gerža.

Velký rozdíl ve skóre druhého setu se ale domácích projevil negativně. Moravané si celkem v poklidu vypracovali velký náskok a po zkaženém podání Linze snížili na 2:1. Ve čtvrtém stále byli vpředu o dva tři body a při podání Leikepa vedli dokonce 20:16.

Do dramatické koncovky se ale šlo za stavu 23:23. Šťastnější v ní byli domácí, kteří vytlučeným blokem využili třetí mečbol. "Před třetím setem jsme si řekli, že se budeme usmívat a hrát na čem jsme se domluvili a ono to začalo vycházet," pochvaloval si brněnský kormidelník.

Méně už ho potěšil závěr utkání. "Když to vypadalo, že se půjde do tie-breaku, porazilo nás Kladno pěti plachtícími servisy Fokta," přiznal Gerža, kterého těšil alespoň fakt, že jeho svěřenci se nakonec postarali o zajímavou podívanou.

Kladenský kormidelník Jindřich Licek viděl důvod komplikace v utkání ve ztrátě koncentrace na servisu. "Neuvěřitelným způsobem nám pak odešlo sebevědomí. Brno toho využilo a začalo hrát výborně," prohlásil Licek, jenž souhlasil se Geržou, že jednoduchým servisem jeho tým zápas vyhrál. "Nevím ale jak by to dopadlo, kdyby se hrál pátý set," uzavřel Licek.

Kladno - Brno 3:1 (21, 16, –19, 24)
Rozhodčí: Bydžovský, Koldinská. Čas: 104 minut. Diváci: 300.
Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Minařík. Střídal: Šrámek. Trenér: Jindřich Licek.
Brno: Novák, Vlk, Katona, Nedopita, Leikep, Hroch, libero Dohnal. Střídali: Felgr, Auer. Trenér: Martin Gerža.