Tím prvním se stal obhájce posledních dvou titulů České Budějovice, které v sérii mezi dvěma loňskými finalisty vyřadily 3:1 na zápasy Ostravu. Trenéra Kladna Jindřicha Licka postup Jihočechů nepřekvapil a dokonce ho přivítal. Jako potenciální soupeř je prý přijatelnější a navíc to není tak daleko jako do Slezska.

„Docela jsem jim věřil. Na jednu stranu je to pro nás dobře, na druhou by to bylo jedno, kdybychom do finále nepostoupili,“ míní Licek, jenž po oba dny nechyběl v hledišti při finále Ligy mistrů. Podle něj byla hra všech finalistů založena na servisu, jen šampion z Trentina k tomu přidal fantastickou obranu na síti.

Zpět do českých luhů a hájů. Opava má dnes nůž na krku, musí vyhrát, jinak končí. To by mohla být výhoda Kladna. Záleží je na něm, jak s ní naloží.

„Nemají co ztratit. Buďto jim to půjde, nebo ne. Máme je na lopatě a teď už je pouze musíme dostat do pece. Před utkáním nemohou být v horší situaci,“ tvrdí Licek, podle nějž mají Slezané dvě možnosti. „Buď si dobře přihrají, k čemuž je servisem nepustíme, druhou variantou je, že rozstřílí oni nás. Hráčská kvalita je ale na naší straně,“ dodává kladenský kormidelník.

Pomyslného sedmého hráče v poli budou mít Opavané ve výborných divácích, kteří je určitě nenechají na holičkách. Licek v tom vidí i výhodu pro svůj tým „Před plným hledištěm se lépe hraje i nám. Navíc v Opavě jsou diváci korektní.“

Kladno odjíždí na sever Moravy až dnes v deset hodin a na srazu bude kompletní tým.