„Soupeř by měl být favoritem, ale my jsme ještě neřekli poslední slovo,“ přiblížil ambice předloňského mistra trenér Jaroslav Tomáš. Série na tři vítězství odstartuje 11. a 12. dubna v Kladně, do Ostravy se přesune 15., resp. 16. dubna, případný pátý rozhodující zápas by se hrál 19. dubna opět v Kladně.

Čtvrtfinále jste nezahájili dobře, ale pak se karta obrátila. V čem jste měli nad Brnem navrch?

V prvních dvou prohraných setech úvodního zápasu jsme hráli nervózně, na klucích asi ještě ležela psychická deka z loňského vyřazení. Pak se uklidnili, přestali kazit servis, výborně bránili i dobře útočili a z 0:2 jsme sérii celkově vyhráli 9:2! I přes špatný začátek se nám podařilo postoupit ve třech zápasech, což málokdo předpokládal.

V semifinále vás čeká Kladno, se kterým jste v této sezoně třikrát prohráli (2:3, 2:3, 0:3). Neodrazí se to na výkonu hráčů?

Zápornou bilanci jsme měli i s Brnem. Družstvo jde výkonnostně nahoru a tři výhry ve čtvrtfinále kluky posílily po psychické stránce. I když jsme od Kladna letos dostali třikrát na „zadek“, nemůže se to opakovat v každém utkání. O postup se popereme. Líbí se mi, jak je letos extraliga vyrovnaná, a jsem přesvědčen, že semifinále bude otevřenou záležitostí.

Jak bude probíhat příprava na soupeře?

Ve čtvrtek i v pátek máme normální trénink, speciální taktická příprava začne od pondělí. Kladno dělá Skladaný a na jeho rychlou nahrávku se musíme připravit, stejně jako na kvalitní obranu soupeře na síti i v poli. Navíc máme perfektní zprávy ze čtvrtfinálové série Kladna se sedmým Ústím nad Labem, které hrálo výborně a ve všech třech zápasech prohrálo až v pátém setu.

Sérii s Brnem jste zahájili doma, tentokrát začínáte dvěma zápasy v hale soupeře. Berete to jako nevýhodu?

O tom vůbec neuvažujeme, stejně jako jsme nekalkulovali o soupeřích pro play off.