Vyrovnaný průběh úvodního dějství se zlomil po servisu kladenského smečaře Linze a univerzála Svoboda. Hosté bodově odskočili a svůj náskok zvyšovali také zásluhou dobré obrany i pestřejšího útoku středem sítě.

Ostrava souhru soupeře rozložila až ve druhé sadě podáním nahrávače Zaťka s univerzálem Michalovičem, a když domácí zlepšili obranu a na síti se začali prosazovat i útočníci, měli navrch i ve třetím setu.

Bojovné Kladno se ale znovu dokázalo vrátit k téměř bezchybné hře z úvodu zápasu a v cestě do tie-breaku ho nezastavily ani dvě žluté karty, které za nesportovní chování dostali univerzál Svoboda a trenér Licek. Kladno v té době vedlo 23:21 a karty znamenaly dva technickébody pro domácí. "Jen jsem rozhodčím řekl, že to od nich nebylo volejbalově citlivé. Nakonec jsme set stejně vyhráli," uvedl kladenský trenér.

Souboj bronzového týmu uplynulého ročníku extraligy s úřadujícím vicemistrem z Kladna rozhodla až dramatická koncovka vyrovnané páté sady. V ní se sportovní štěstí přiklonilo na stranu Ostravy, která proměnila druhý mečbol. Hosté měli za stavu 13:13 na ruce bod, místo vedení však prohrávali a v závěru zaútočili Böhmem do bloku.

"Mrzí mě, že chvíli hrajeme dobře a chvíli špatně. Hlavně se stále potýkáme se špatnou přihrávkou, v tom byla Ostrava mnohem lepší," viděl Licek hlavní příčinu porážky.

DHL Ostrava – Kladno 3:2 (-18, 20, 19, –23, 14).

Rozhodčí: Pecháček a Vojtíšek, čas: 111 min., diváků: 300.

Ostrava: Zaťko, Mikula, Kubala, Michalovič, Správka, Klapal, libero Václavík – Švasta, Kozák.

Kladno: Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Sobotka, Skladaný, libero Minařík – Šrámek, Diviš.