Pro hosty se první set vyvíjel dobře, dvakrát byli ve výrazném vedení, pokaždé ale o něj přišli při Böhmově servisu, který nedokázali přijmout. Sedm bodů v řadě převážilo skóre na stranu domácích (17:15). Ve vyrovnané koncovce využili Ostravané první setbol.

Ve druhém dějství byli hosté stále vpředu a nepřibrzdilo je ani ošklivé zranění Malínka, po němž se dlouho nehrálo. Bylo to za stavu 15:18. Koncovku setu na sebe vzal Správka, jehož pět servisů bylo nad možnosti kladenské obrany.

Od začátku Kladnu patřila až třetí sada. Vypracovalo si až devítibodový náskok, ke konci sice polevilo, přesto ho v klidu dotáhlo do vítězného konce.

Euforii si přeneslo i do čtvrtého, vedlo v ní 20:15. Ostravané ale opět při podání Správky nejen vyrovnali, ale vedli! V závěru však smečař Diviš zablokoval Michaloviče a hned první setbol využil blokař Šrámek. Podle trenéra Jindřich Licka byl v úvodních setech problém na nahrávce. „Břicháček tomu pak pomohl, z naší strany to bylo bojovnější a hlavně přesnější,“ řekl kouč.

Trenér hostů Zdeněk Šmejkal mínil, že na jeho tým špatně zapůsobil pohled na Malínkův kotník. „Naštěstí to nemá zlomené. Také jsme povolili v agresivitě včetně servisu, a to se nám vymstilo, protože Kladno se z takových stavů dokáže vzpamatovat a samo nás servisem dostalo pod tlak.“

V tie-breaku se Slezané vzdálili až na pět bodů. První nabídnutý mečbol ještě nevyužili, druhý už ano. „Na začátku jsme udělali poměrně jednoduché chyby. Ostrava je zkušenější, vyhranější a těžko takový vývoj pustí,“ uvedl Licek.