Volejbalisté porazili Ústí a stále hrají o první místo

Kladno - Pouze sobotní 27. kolo a úterní dohrávka Zlín – Příbram schází odehrát do konce základní části volejbalové extraligy. Po ´čtvrteční složité výhře nad Ústím je jisté, že hráči Kladna stále mohou pomýšlet na první místo. Nejhůře skončí třetí.

20.3.2008

Martin Böhm nekompromisně propálil ústeckou obranu.Foto: Josef Procházka

Kladno – Ústí n.L. 3:1 (–21, 23, 23, 20)

Úvodní set vypadal pro domácí nadějně, vedli už o pět bodů pak ale začali chybovat na servisu. Severočeši toho dokonale využili, v závěru setu získali náskok tří bodů, který v pohodě uhájili. „Nebylo to tím, že jsme hráli tak dobře, to jen Kladno nám darovalo deset servisů,“ řekl trenér hostů Michal Nekola.

Druhý přinesl set pěkný volejbal s řadou dlouhých dramatických výměn. Kladno se dostalo z útlumu až za stavu 3:6, aby posléze uteklo na 21:18. Přestože ho Ústečtí to poslední chvíle zlobili, dotáhlo sadu do vítězného konce. Salonův servis přijmul Böhm, jenž vzápětí druhé dějství zakončil. „Kluci naštěstí zmobilizovali síly a pak se hrálo podle předpokládaného scénáře,“ prohlásil trenér Kladna Zdeněk Šmejkal.

Hned na začátku třetího setu jeho svěřenci nasadili k trháku a zajímavý náskok si drželi až do stavu 23:18. Bojovný soupeř ale dokázal sadu zdramatizovat, Sobotkův útok středem ji však přece jenom ukončil ve prospěch domácích.

Vyrovnané čtvrté dějství se lámalo za stavu 16:16, kdy ho favorit šňůrou čtyř bodů rozhodl. Kladno zásluhou bloku Marela využilo druhý mečbol. „Nezvládli jsme útok na jednoblok a domácí nám hned utekli o tři body,“ řekl k závěru utkání Nekola a dodal: „Jinak to bylo vyrovnané utkání s mnoha chybami na obou stranách. Domácí byli v útoku jednoznačně lepší, a to rozhodlo koncovky setů.“

Kouč vítězů čekal těžký zápas. „Jsme rádi, že to máme za sebou. Sice jsme sety jsem dohrávali s náskokem tří bodů, ale snadné to určitě nebylo,“ přiznal Šmejkal.

Rozhodčí: Došlík, Gall. Čas: 110 minut. Diváci: 200.
Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Marel, Sobotka, Fokt, libero Polanský. Střídal Diviš. Trenér Šmejkal.