Galavečer Noc válečníků je oblíbená přehlídka bojových sportů, kterou v Kladně pořádá někdejší úspěšný sportovec Pavel Hakim Majer. Další svátek všech fanoušků thaiboxu, K-1, boxu či MMA se uskuteční už ve čtvrtek od 19 hodin v kladenské sportovní hale. Bojovníci vstoupí před stovkami diváků po ringu už posedmé.

Mezi zápasníky nebudou chybět známé tváře jako například Milan Jenšík, Robert Rosenberg, Michal Raissinger či Lukáš Dvořák. Diváci se také mohou těšit na Kladenské Martina Chaloupku a Patrika Ďurčanského. Vychutnají si i ženský zápas, kdy za domácí nastoupí Teraza Dvořáková. O kulturní program se postará zpěvák Bohuš Matuš.

Největším trhákem však bude zápas těžké váhy K-1 Petra Vondráčka s francouzským bojovníkem Geatanem Sautronem. Právě šestatřicetiletý Petr Vondráček si našel čas, přijel do Kladna a mezi focením na plakáty odpověděl Kladenskému deníku na několik otázek.

Můžete vyjmenovat nějaké své tituly, které jste v bojovém sportu získal?
Je toho hodně. Vyhrál jsem K-1 v Itálii, pak jsme spolu s Pavlem Hakimem Majerem byli v osmi nejlepších na světě v Las Vegas, pak mě pozvali několikrát do Japonska, takže jsem byl třeba v Ósace nebo Tokiu. Jezdím různě po světě, takže by se dalo říci, že jsem zatím pořád nahoře.

Byl jste se někdy podívat na Noci válečníků?
To jsem byl. Pavel Majer mě pozval. Hodně mě to nadchlo. Líbilo se mi to tak, že jsem se s Pavlem domluvil, že kdyby chtěl, mohl bych příští galavečer zápasit.

Těšíte se?
Samozřejmě, že se těším a doufám, že nezklamu.

Zápasíte rád před tolika lidmi? Přece jen je to jiná atmosféra.
S tím mám velice dobré zkušenosti ze světa, kde zápasy navštěvuje mnohem více lidí než v České republice. Ovšem nerad boxuji v Česku. Hodně mě to svazuje.

Čím?
Tím, že musím předvést suprový výkon a vyhrát.

Míváte trému?
Jasně, že mám trému, ale spíše je to tím, že chci udělat dobrý zápas, aby se to lidem líbilo. Hlavně chci potěšil ty, kteří se o mě starají.

Jak jste se vlastně dostal k bojovým sportům?
Ve čtrnácti letech jsem začal dělat karate shotokan. Pak jsem jezdil do České Lípy k panu Poláčkovi. Tam jsem získal nějaké první zkušenosti s fullkontaktem. Začal jsem jezdit na soustředění. Potom jsem jel na mistrovství republiky a to jsem vyhrál. Asi takhle jsem se začal v tomto odvětví prezentovat.

Máte nějaký vzor?
Nemám žádný.

Čeho byste chtěl ještě dosáhnout?
Je mi šestatřicet let. Pokud zdraví bude ještě sloužit a Bůh dá, chtěl bych ještě čtyři roky zápasit profesionálně. Chtěl bych ještě něčeho dosáhnout. Lidé v Česku mě už hodně odsoudili. Když čtu ty různé blogy a diskuse… mám na ně svůj názor – ať se vedle mě postaví do ringu, nebo ať si vezmou mé boty a jdou v mých stopách.

Máte nějaký talisman?
Jsem věřící a nosím na krku růženec. Před každým zápasem se modlím, aby se mi nic špatného nestalo a aby Bůh dal a udělal jsem dobrý zápas.

Co vám říká Kladno?
Mně Kladno říká jen Jaromír Jágr a Pavel Hakim Majer. Nic víc.

Tak po čtvrtku snad budete mít novou vzpomínku na Kladno.
Doufám, že kladnou. (smích). Je hrozně těžké, se na to připravit. Není dobrý ani špatný soupeř. Můžete celou dobu vést, pak se protivníkovi podaří jedna rána a všechno je ztracený. Několikaměsíční dřina je pryč.

Jaká je noc před důležitým zápasem?
No nic, mám trénink a pak jdu spát. Nejsem nějak stresovaný. Úplně v pohodě. Spíš pak po tréninku odpočívám, ležím a koukám na televizi. Záleží také na tom, zda musím dlouho cestovat. Cesty jsou náročné.

Máte jiné koníčky?
Hokej a fotbal. Hraji hokejový krajský přebor v Plzni. Fotbal trénuji za divizi, ale míváme tréninky s áčkem. Oni mi vždycky utečou a já je pak mlátím. Šikanuji je.

Co jim třeba děláte?
Provokuji je při rozcvičce.

Jak byste pozval čtenáře Kladenského deníku na Noc válečníků?
Doufám, že ve čtvrtek bude vysoká návštěvnost, že se to všem bude líbit a že nezklamu.