Ceny v sedmém ročníku ankety slavnostně předávali rovněž slavní sportovci. Hlavně někdejší mistr světa a nejlepší český střelec historie Milan Nový, nebo další mistr světa a olympijský vítěz Libor Procházka. Olympiádu vyhrál také hokejový trenér – dnes dokonce šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener. Atmosféru her pod pěti kruhy zažil i další předávající – tyčkař Štěpán Janáček.

Výčet uzavřel skvělý český moderní pětibojař Jan Kuf, kterého můžeme vidět v květnu na Kladně, kde se uskuteční Světový pohár. Těm všem je Slaný nějakým způsobem blízké a často sem za zdejšími sportovními talenty jezdí.

Diváci se bavili nejen při vyhlašování, ale také při kulturních vystoupeních. Zazpívala  Sabina Křováková, pobavila i bubenická show Tam Tam Batucad.

Vítězem hlavní kategorie se stal triatlonista Tomáš Řenč, který se před necelým rokem stal tatínkem syna Jonáše a přiznal, že čím méně chce ve sportu tlačit na pilu, tím víc mu jde. V minulém pro něj fantastickém roce se stal mistrem republiky v klasickém i polovičním Ironmanu a vyhrál Český pohár v dlouhém triatlonu. „Rád bych jednou na Havaj,“ přiznal na pódiu sen o účasti na nejprestižnějším světovém podniku profesionálních triatlonistů.

Sportovním kolektivem jsou fotbalisté SK Slaný, kteří mají reálnou naději poprvé od začátku 70. let proniknout do divize. „Rádi bychom, ale ještě si užíváme klid a začneme až 19. ledna. Teď každý plní individuální tréninkový plán,“ smál se Ondřej Zelenka, který sám zatím nedělá nic, je po zranění.

Speciální cenu si odvezlo Mládežnické plochodrážní centrum AK Slaný. A také něco přivezlo. Nástup kluků i vedení na pódium proběhl za účasti pravé motorky i spousty pohárů, které v sezoně vybojovali.

Největší salvy smíchu zase přivodil publiku skvěle odvázaný Trenér roku – Pavel Kajpr z Cyklokroužků.cz, který chrlil jednu vtipnou hlášku za druhou. Podobně jako druhý mezi jednotlivci, neuvěřitelný dálkový cyklista Milan Silný. Ten na kole loni namaloval na mapě Česka v rámci výročí 100 let založení republiky českého lva.

Orientační cyklista Richard Wohanka ovládl kategorii mládeže. Má našlápnuto ke skvělé kariéře, vždyť už pravidelně poráží muže. Wohanka zároveň dostal zvláštní cenu od Univerzity Karlovy, která letos anketu na území celé republiky podporuje stejně jako sport celkově. Slánský talent přiznal, že také on je své škole – slánskému gymnáziu, hodně vděčný. „Vychází mi vstříc, abych se mohl dobře připravovat. Celé škole  i panu řediteli moc děkuji,“ hlásil naplněnému divadlu.

Nejlepším mládežnickým kolektivem roku je TCB Gym, který také na vyhlášení vyslal nejvíc zástupců a měl podobně jako další bojovník Mario Jarkas velký aplaus. Jarkas sice už ukončil kariéru, ale na podiu byl i letos, protože se stal Hvězdou Deníku. V současnosti už reprezentační trenér si přeje, aby byl jeho bojový sport uveden mezi olympijské sporty. „Naděje je, možná se dočkáme za čtyři roky,“ věří.

Jestli byl Hvězdou Deníku vyhlášen Mario Jarkas, pak hvězdou Kladenského deníku byl více než dvacet roků sportovní redaktor Jiří Nagy. Jeho skvělou práci při organizaci Nejúspěšnějšího sportovce roku ocenily město Slaný a místní patrioti uvedením do Síně slávy (spolu s vynikajícím manažerem slánské ploché dráhy Milanem Machem). A byl to dojemný moment, Jiří nic takového nečekal. A do očí se mu vedraly slzy.

JEDNOTLIVCI – DOSPĚLÍ

1. Řenč Tomáš (triatlon, SK Vanaman Kladno) – má za sebou sezonu snů. Stal se v Pardubicích na Czechmanu mistrem republiky v polovičním Ironmanu a český titul získal také v rámci otrokovického Moraviamanu na klasické ironmanské trati. Vyhrál rovněž Český pohár v dlouhém triatlonu. V závodě Světového poháru v Barceloně skončil na skvělé páté příčce. Navíc přivedli s manželkou Annou na svět synka Jonáše, kterému bude v únoru rok.

2. Silný Milan (cyklistika, biker, bez klubové příslušnosti) – vyznavač extrémních bikerských počinů opět dosáhl na řadu zajímavých výkonů. Nade všemi ale ční Lví stopa. Nakreslil totiž největší cyklistickou GPS kresbu na světě! Má tvar českého lva, přičemž při propojení jednotlivých bodů byl nonstop v sedle 103 hodin a 13 minut, nastoupal 21.852 metrů a ujel 1391 km! Tím se stal držitelem českého a světového rekordu. Lví stopa byla pořádaná na počest 100. výročí vzniku České republiky a pořadatelé Milana vybrali ze všech obyvatel naší vlasti jako předjezdce tisícovkám cyklistů.

3. Pospíšil Jaroslav (rafting, Vodácký klub 109 Prostějov) – loni Nejúspěšnější sportovec Slaného byl na říjnovém světovém šampionátu raftařů v Argentině členem čtyř zlatých posádek. K titulu mistra světa pomohl ve sprintu, slalomu, sjezdu a disciplíně H2H. Češi navíc ovládli celkové pořadí národů.

KOLEKTIV ROKU

1. SK Slaný (fotbal) – po podzimní části patří celku dospělých druhá příčka tabulky krajského přeboru, přičemž má stejně bodů jako první Poříčany. Druhá pozice by na konci sezony znamenala postup do divize, která se ve Slaném hrála naposledy v roce 1972.

2. TCB Gym Slaný (kick box) – klub získal v uplynulém roce tři tituly mistra republiky, jeden titul vicemistra Evropy a profesionální titul mistra ČR.

3. AK 3ton Slaný (plochá dráha) – extraligový tým obsadil v letošním ročníku nejvyšší domácí plochodrážní soutěže třetí místo. Slánský AK se dlouhé roky umisťuje na předních příčkách nejprestižnější tuzemské plochodrážní soutěže a neodmyslitelně patří ke stálicím české plochodrážní scény.

JEDNOTLIVCI – MLÁDEŽ
+ Speciální cena Univerzity Karlovy – Nejúspěšnější teenager (sportovec do 20 let)

1. Wohanka Richard (17 let, orientační cyklistika, SKOB Slaný) – juniorský mistr světa ve štafetách, dorostenecký mistr Evropy na dlouhé trati M17, vicemistr Evropy na krátké trati a ve sprintu na mistrovství Evropy dorostu, třetí místo na ME juniorů ve štafetách, mistr republiky na klasické trati, vicemistr republiky na krátké trati, vítěz ankety o nejlepšího dorostence MTBO.,.

2. Cardová Emma (13 let, thai box, kickbox, Fight arena Slaný) – přes svůj nízký věk má na svém kontě už 64 ostrých zápasů. V roce 2018 získala třetí místo na Světovém poháru v Maďarsku (kickbox), vyhrála Zlatý Mongkon (thai box) a také Prague open (kickbox). Třetí byla i na Czech open (kickbox).

3. Glaserová Eliška (12 let, kickbox, TCB Gym Slaný) – dvojnásobná mezinárodní mistryně ČR v kicklightu a lightcontactu, druhá byla i v Národním poháru stejně jako při Prague open. Vyhrála též MČR WUSHU kung fu (čínský box – Sanda).

KOLEKTIVY – MLÁDEŽ

1. TCB Gym Slaný (kick box) – klub vybojoval osm titulů mistra ČR, jeden vicemistra Evropy, přivezl jeden bronz z ME (Rusko) a tři z mistrovství světa (Brazílie).

2. Sokol Slaný (nohejbal) – žákovský tým obsadil v krajském přeboru krásné třetí místo. Krásné také proto, že svěřenci trenéra Jakuba Beránka byli nejmladšími v soutěži!

3. SK Slaný (fotbal) – tým mladších žáků hraje krajský přebor, kde mu po podzimní části patří šesté místo. Kluci jsou pohromadě již několik let, mají dobrou docházku na trénink a poctivě se připravují. Poctivá příprava je vidět i na jejich postupném zlepšování fotbalových dovedností.

TRENÉR ROKU

1. Kajpr Pavel (Cyklokroužky.cz) – s nadšením vede již několik roků – a v posledních letech také s pomocí Michala Výdy klub, který navštěvuje několik desítek kluků a děvčat. Celoroční aktivitu dělí mezi jízdy venku od jara do podzimu a i jindy, když počasí dovolí, a zimní přípravu v tělocvičně. Rovněž organizuje pro děti i závody.

2. Zeman Lukáš (kick box, Fight aréna Slaný), trenér thaiboxu – jeho svěřenci získali 2x třetí místo na Světovém poháru, první a třetí místo na Zlatém Mongkonu – mezinárodním turnaji Muay Thai. Dále vybojovali titul vicemistra ČR, první a druhé místo na Prague open a dalších cca deset medailí. Aktivně pracuje na podporu sportu ve Slaném. V roce 2018 byl také kondičním trenérem plochodrážního reprezentanta Eduarda Krčmáře.

3. Beránek Jakub (nohejbal Sokol Slaný) – vedle výtečných úspěchů, na které dosáhl jako hráč, se dlouhodobě věnuje výchově nohejbalové mládeže. V letošní sezoně skončil s mládežnickým družstvem třetí v krajském přeboru.

MIMOŘÁDNÉ OCENĚNÍ

Sportovní centrum mládeže pro plochou dráhu – za dosažené výsledky při reprezentaci ČR v závodech mistrovství světa a Evropy. Dále za prováděnou propagaci města po celé Evropě při těchto závodech.

HVĚZDA DENÍKU

Dospělí – Mario Jarkas (kickbox, TCB Gym Slaný) – stal se profesionálním mistrem republiky a zároveň dokončil slánský zlatý hattrick. Byl už sportovcem i trenérem roku.

Mládež – Marek Matyáš (15 let, fotbal, SK Slaný) – věkem ještě mladší dorostenec hraje krajský přebor a v případě potřeby pomáhá i ve starším dorostu. Nastupuje v útoku, je rychlý a zdobí ho dobrá střela. Za mladší vstřelil na podzim 18 gólů.

SÍŇ SLÁVY

1. Milan Mach (plochá dráha, fotbal, AK 3ton Slaný) – nejdéle sloužící tuzemský extraligový manažer. Tuto nelehkou pozici zastává nepřetržitě od roku 2003. V sezonách 2005 a 2006 přivedl slánský AK k mistrovským titulům. Je znám svou promyšlenou strategií vedení závodů a soupeře vždy dokáže překvapit nečekaným tahem. Ve slánské ploché dráze se pohybuje od osmdesátých let minulého století.

2. Jiří Nagy (redaktor Kladenského deníku) – Politik Petr Koten na jeho adresu prohlásil, že je nejlepším sportovním redaktorem na Kladensku. Mnoho lidí má stejný názor. Nagy za víc než dvacet let dovedl mapovat dokonale různé spektrum sportů, od toho nejnižšího fotbalu až po špičkový volejbal. Jeho doménou jsou i články o zástupcích malých sportů. Byl u všech sedmi ročníků vyhlášení Sportovce Slaného jako jedna z hlavních hybných pák podniku a jako Kladeňák ukázal, že tradiční rivalita Kladno – Slaný je mu cizí.