Hned první den vyhráli po nájezdech 8:7, v druhém utkání však padli 1:4.

Úvodní duel měl neobvyklý začátek. Domácí se dozvěděli, že je svaz nepustí do Superligy, i kdyby soutěž vyhráli. Nesplnili totiž podmínku, že minimálně čtyři jejich domácí utkání musí navštívit alespoň 150 diváků. Na protest prohlásili, že budou hrát až od chvíle, kdy obdrží první branku.

Proto kapitulovali už v šesté vteřině. Kladenští se ale zachovali sportovně. Sedm vteřin na to si dal Přívara vlastní branku! Pak už se mohlo hrát naplno, přičemž Kladno v poslední třetině smazalo dvoubrankové manko. V prodloužení už bylo lepší a nájezdy zvládlo s grácií.

„Potvrdilo se, že náš brankář Šárka je při nájezdech šikovný,“ uvedl trenér Petr Ďarmek s tím, že jejich gólman jezdí pravidelně na republikové mistrovství v nájezdech, kde zpravidla končí hodně vysoko. Výborní byli i jeho spoluhráči, kteří se čtyřikrát prosadili!

Zatímco v sobotu skončila první třetina 5:4 pro Kladno, v odvetě to bylo dlouho 0:0. Až v prostřední části se Slezané dostali do dvougólového vedení.

Hosté ještě snížili, ale po třetí brance v jejich síti bylo zřejmé, že tentokrát neuspějí, poněvadž ve využívání šancí na tom byli bídně.

O víkendu se hraje dvakrát v Kladně (so 14.00, ne 16.30). Byť mají Slezané bránu do Superligy zavřenou, nic nevzdají.

„Budou kousat a chtít dokázat, že sportovní stránka je víc, než marketingová,“ předpokládá Ďarmek.