Ve čtvrtek 13. června proběhlo v trampolínovém centru Hop Arena Praha slavnostní předání hlavních cen třiceti pěti školám, které si rozdělily poukazy v hodnotě 1 milion korun.

V uplynulém školním roce se do projektu zapojilo celkem 1262 škol. Třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen od společnosti Hervis Sports. Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor vylosoval 35 vítězných škol, které získaly poukaz na sportovní vybavení v hodnotě od 10 do 60 tisíc korun. Ty využijí na nákup vybavení do tělocvičen.

Mezi pomůcky, které si mohou školy díky výhře pořídit, patří například činky, dresy, cvičební podložky či pomůcky na míčové sporty.

close Slavnostní předání cen proběhlo v trampolínovém centru HOP arena v Čestlicích za přítomnosti předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů. info Zdroj: archiv SOV zoom_in Slavnostní předání cen proběhlo v trampolínovém centru HOP arena v Čestlicích za přítomnosti předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů, mezi nimi například šermíře Jiřího Berana nebo basketbalistky Ilony Burgrové. Děti i učitelé z vylosovaných škol si mimo oficiální část mohli zasoutěžit na překážkové cestě ninja bojovníka s dalšími ambasadory projektu motokrosařem Petrem Pilátem a skokanem do vody Michalem Navrátilem.

Ten si výběr místa nemohl vynachválit. Žákům hned ukázal, jak skákat salta do molitanu. „Trampolíny miluju celý život. Celá akce se povedla na jedničku. Sportovali jsme, závodili s dětmi i mezi sebou navzájem s ostatními ambasadory. Byl jsem nadšený,“ řekl Navrátil.

Program doplnila také exhibice skokanských reprezentantů ze Sokol Kampa Praha, jehož členové budou za pár dní závodit na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji. Neformální způsob předávání si pochvaloval i sportovní manažer projektu a někdejší elitní atlet – tyčkař Štěpán Janáček. „Učitelé i děti se sem sjeli z celé republiky. Jsem moc rád, že si kromě oficialit mohli akci také užít a že se potkali se sportovními osobnostmi. Výběr místa v trampolínovém centru byla trefa do černého. I učitelé se vyřádili do sytosti,“ usmál se Janáček.

Kromě 35 výherních škol se i všechny ostatní zapojené mohou už 29. června těšit na Olympijské diplomy a Odznaky všestrannosti, které žáci získají díky svému celoročnímu zapojení v Sazka Olympijském víceboji.

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky. Jeho cílem je ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu. Školy si mohou vybrat, zda budou s žáky plnit disciplíny Olympijského diplomu vhodné pro 1. stupeň ZŠ a pomohou jim tak vybrat sport, pro který mají přirozený talent, nebo se zapojí do Odznaku všestrannosti, jehož disciplíny rozvíjejí sportovní všestrannost. Každý rok se zapojí přes 150 000 žáků z celé ČR.

Nakupovat budou i středočeské školy

Dárkové poukazy na nákup sportovního vybavení obdržely také tři středočeské školy: mšenská, votická a kutnohorská. Jak si s nimi poradí?

Poukaz na šedesát tisíc korun obdržela kutnohorská Základní škola TGM. Tam zatím však neví, jak s poukazem od Hervisu naloží. „Základní vybavení máme. Firma vždy nabízí balíčky a my se pak rozhodneme, který vezmeme. Loni se nám nic nehodilo, a tak jsme díky kontaktům na atletickém svazu dokázali poukaz vyměnit za potřebnější věci. Dostali jsme několik desítek párů treter. Letos bychom zase rádi získali vybavení na atletiku či hokejky na florbal,“ prozradil učitel tělocviku Radek Jásek.

Fotogalerie: Žáci Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře v Hop aréně v Čestlicích

Zástupci Základní školy Mšeno (Mělnicko) také zatím teprve zjišťují, na co přesně a za jakých podmínek peníze z dvacetitisícové výhry použít. „Děti u nás hodně rády hrají florbal, takže možná nějaké vybavení, které se týká právě tohoto sportu,“ nastínil Štefan Dvorščík, učitel mimo jiné i tělesné výchovy na druhém stupni.

Jasno má každopádně o přínosu celého projektu. „Výhra nás mile překvapila a potěšila. Účastníme se olympijského víceboje od začátku. Před dvěma lety dokonce u nás předával vybraným jedincům vysvědčení osobně Martin Doktor. Celé je to velmi pozitivní,“ chválí Dvorščík.