V prvním hladce prohraném setu Kladno navázalo na výkon z utkání s Karlovarskem. Od druhého se výrazně zvedlo ve všech činnostech a dokázalo hrát vyrovnanou partii. Jihočeši poprvé vedli až za stavu 16:15 a nakonec sadu získali.

V přestávce mezi druhým a třetím dějstvím kladenský smečař Jiří Kraffer s úsměvem prohlásil, že další set už získají a povedlo se. Hosté většinou vedli o tři body, dokázali však využít až třetí setbol.

V závěrečném setu Kladenští ze začátku ztráceli, velkou bojovností však dokázali soupeři za očekávanými třemi body dost zkomplikovat.

Kouč Orlů Milan Fortuník ocenil, že po prvním nepovedeném setu zápas nezabalili. "Zvedli jsme se, bojovali a udělali nakonec dramatický zápas. Budějovice patří ke špičce extraligy, a když proti nim nedokážeme hrát bez drobných nepřesností a zaváhání, tak nás za to samozřejmě potrestají," konstatoval.

Fortuníkův asistent Tomáš Samsely podotkl, že výkon Orlů ve srovnání s duelem s Karlovarskem byl zcela odlišný. "Dnes jsme hráli koncentrovaněji a agresivněji na útoku a servisu," uvedl a pochválil práci bloků, které přibrzdily nejeden jihočeský útok.

Teď budou mít hráči pár dní potřebnou přestávku, aby si odpočinuli nejen fyzicky. Po porci osmi utkání v devatenácti dnech to je pochopitelné.

Do konce roku čekají Kladno dvě slepená utkání s Prahou. V úterý 29. prosince se hraje televizní duel v hlavním městě (13.00), hned druhý den přivítá hráče obou týmů kladenská hala.

Č. Budějovice - Kladno 3:1.

Sety: 14, 22, -22, 22. Esa: 6:3. Bloky: 12:7. Čas: 100 minut

Kladno: Křesťan (19), Zajíček (6), Hýský (14), Kraffer (9), Kyjanica (10), Palgut (4), libero Kunc. Střídal: Mikulenka J.