Tu před časem založili slavní desetibojaři nedávné české historie – Robert Změlík s Romanem Šebrlem. „Jejich cílem bylo soutěž obnovit, protože už existovala před rokem 1989. A rozpohybovat národ," míní někdejší reprezentant (také v desetiboji) Vít Rus, který si o kladenskou atletiku stará už dvě desítky let, a to nejen na hřišti, ale i při Sportovním gymnáziu na Sítné.

Právě jeho svěřenci tak trochu pochopitelně dominovali i v úterních závodech.

Třeba nadějný Matěj Krsek, nejmladší a asi nejtalentovanější syn někdejšího skvělého dálkaře Ivo Krska, zvládl šedesátimetrový běh za úžasných 6,9 vteřin a šlo mu to v jiných disciplinách. „Má opravdu talent, něco z něj může být," přikyvoval Vít Rus.

Skvělé výkony podávali na dráze Sletiště i další školy, třeba hosté z Velvar a Slaného, obě kladenské Amálky, čtyřka z Norské ulice či další Slaňáci z „Komendy".

Vítězové postupují do krajského kola ve Slaném (21.5.), kde už se nebude soutěžit pouze v bězích na 60 a 1000 metrů (případně driblingu s míčem), skocích přes švihadlo, plavání, trojskoku (žabákem) a hodu medicimbalem za hlavu, ale i v dalších disciplínách zanesených v programu Odznaku, což jsou dálka, shyby plus sedy-lehy na lavičce a hod kriketovým míčkem.Více o akci včetně mnoha snímků najdete v pátečním vydání Kladenského deníku.